Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolecina v prsih

Bolecina v prsih

Spostovani,

moj oce je star 70 let.
Dozivel je ze dva infarkta, in sicer mislim da nekje pri 40 letih in pri kaksnih 50 se enega.
Jemlje veliko zdravil, redno hodi k svoji kardiologinji na preglede (uz, obremenitveni test, holter).
Nima nobenih drugih tezav, razen zadnjo leto bolecine v prsih, ki se pojavijo kadar gre na sprehod. Zadnje dni pa so se te bolecine zacele pojavljati ob vsakem sprehodu, tako da, kadar gre na sprehod, se mora ustaviti in pocaka da ga bolecina mine in spet nadaljuje s hojo. Potem se bolecina zopet pojavi.
Za tezavo je povedal svoji zdravnici, ki mu je dejala, da ga ne sme boleti, a ce ga boli, pa naj ne gre na sprehod. Ni ga hotela niti pregledati oz narociti na pregled, da bi ugotovila, kaj je narobe.
Nazadnje je bil na uz srca v decembru, kjer je bilo vse enako, nic boljse nic slabse.
Diha normalno, kaksnih drugih znakov nima.
Boli pa ga v sredini prs in zadaj obcasno pri lopatici. Tudi krvne preiskave so bile vse ok.
Pa me zanima, kaj bi lahko bil vzrok? In kaj se da storiti? Rad bi sel na pregled k drugemu kardiologu, da poda se drugo mnenje, a ne dobi napotnice.
Pije zdravila aspirin, nebilet, diavon in se nekatere.
Pritisk ima nekje v mejah normale. Vcasih malenkost povisan ampak se vedno ok.

Prosim vas za odgovor.

Najlepsa hvala.

Lepo vas pozravljam

Vaš oče ima napade angine pektoris, ki jih preprečimo, ali zdravimo z zdravili, ki vsebujejo gliceriltrinitrat (derivat nitroglicerina), lahko tablete Angised, ki se
raztopijo pod jezikom, ali podjezično pršilo Nitrolingual.
Napisali ste, da jemlje tudi tablete Diavon kar dejansko je Diovan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spostovani,

oprostite, sem zamesala crke pri zdravilih. Res je diovan. Jemlje tudi Nitrolingual.
Ampak mu kljub temu kaj dosti ne pomaga pri bolecinah v prsih. Ce ima angino pektoris, me zanima, ali te bolecine kdaj prenehajo ali bo s tem mogel ziveti?
Predpisala mu je tudi zdravilo Ranexa 375mg za angino pektoris. Pa mu to zdravilo ne pomaga oziroma ne omili bolecine v prsih.

So ta zdravila napacna ali obstaja se kaksno drugo, ki bi mu pomagala pri angini pektoris in bolecinah v prsih ki se pojavljajo na sprehodih oz fizicnih naporih?

Najlepsa hvala za odgovor.

Lepo vas pozdravljam

Mislim, da je bolezen napredovala. Priporočam, da omeji obremenitve in morda še malo poveča Nitrolingual.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da je bolezen napredovala. Priporočam, da omeji obremenitve in morda še malo poveča Nitrolingual.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Izgleda, da bolezen napreduje. Lahko malo poveča Nitrolingual ali Angised in naj še zmanjša obremenitve. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Izgleda, da bolezen napreduje. Lahko malo poveča Nitrolingual ali Angised in naj še zmanjša obremenitve. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepsa hvala za odgovor.

zelela bi vas samo se vprasati, ali s temi bolecinami v prsih, torej angino pektoris lahko zivi normalno ali bolecine ne bi smele biti prisotne, ce jemlje zdravila? Za angino pektoris jemlje tablete Renexa, ki mu ne pomagajo. Bolecine ima vedno prisotne ob hoji, ko gre na sprehod. Hodi vsak dan priblizno eno uro.
Kaj lahko se sploh stori? Se enostavno navadi na bolecine ali kako? Je to sploh normalno, da so bolecine v prsih pristone kljub zdravilom?

Najlepsa hvala.

Lepo vas pozdravljam

Zdravo srce deluje desetletja in desetletja brez bolečine tudi pri velikih obremenitvah. Pri zoženih srčnih žilah lahko nastopijo bolečine že pri blagih obremenitvah. Očitno ima vaš bolnik zožene žile ali samo občasno žilne krče, ki zmanjšajo dovod sveže krvi, lahko že pri manjših obremenitvah. Bolniku ki ima napade bolečin pri srcu ob obremenitvah pomagamo z raznimi zdravili, ki vsebujejo derivat nitroglicerina (tablete Angised ali Nitrolingual v različno velikih odmerkih po navodilu zdravnika). V zadnjem času je prišlo v promet še zdravilo Renexa. Glede na vsebino dosedanjih dopisov menim, da bolnik dobiva prenizke odmerke zdravil, oziroma, da se preveč telesno obremenjuje. Mislim, da je indiciran posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zdravo srce deluje desetletja in desetletja brez bolečine tudi pri velikih obremenitvah. Pri zoženih srčnih žilah lahko nastopijo bolečine že pri blagih obremenitvah. Očitno ima vaš bolnik zožene žile ali samo občasno žilne krče, ki zmanjšajo dovod sveže krvi, lahko že pri manjših obremenitvah. Bolniku ki ima napade bolečin pri srcu ob obremenitvah pomagamo z raznimi zdravili, ki vsebujejo derivat nitroglicerina (tablete Angised ali Nitrolingual v različno velikih odmerkih po navodilu zdravnika). V zadnjem času je prišlo v promet še zdravilo Renexa. Glede na vsebino dosedanjih dopisov menim, da bolnik dobiva prenizke odmerke zdravil, oziroma, da se preveč telesno obremenjuje. Mislim, da je indiciran posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni se enkrat,

spet se obracam na vas.
Mojega oceta kljub vsem zdravilom se vedno ob manjsih naporih boli v prsih.
Ko je v stanovanju ga ne boli, ko gre na sprehod ga boli-giba se zelo pocasi in vcasih tudi postoji, saj zaradi bolecine ni zmozen nadaljevati hojo.

Pije zdravila:
Diovan 80mg 1x na dan
Nebitel 5mg 1x na dan
Ranexa 375mg 2x na dan
Aspirin 100mg 1x na dan

Ali je normalno da ga vsak dan boli v prsih?
Ce gre za angino pektoris, ali ga bo kljub zdravilom bolelo?

Kaj predlagate oz kaj menite kaj se lahko naredi, saj oce misli da je nekaj narobe in se obremenjuje s tem in ne ve zakaj ga kljub zdravilom se vedno boli?

Najlepsa hvala za vas cas in odgovor.

Lepo vas pozdravljam.

V seznamu zdravil, ki jih dobiva vaš oče ni navedeno zdravilo “Nitrolingual”, ki ga sem priporočil. Morda pa bo najboljši obliž “Nitrodur”, ki ga lahko predpiše izbrani zdravnik.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V seznamu zdravil, ki jih dobiva vaš oče ni navedeno zdravilo “Nitrolingual”, ki ga sem priporočil. Morda pa bo najboljši obliž “Nitrodur”, ki ga lahko predpiše izbrani zdravnik.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Nitrolingual tudi uporablja, vendar je to le v primeru ce ga zacne boleti v prsih ali ima mocno zvisan pritisk. Tako mu je dejala zdravnica. Zato ga jemlje le po potrebi.

Ce gre za angino pektoris, kako mu potem lahko pomaga nitrolingual?

Ga bo v prsih vedno bolelo oz bodo bolecine vedno prisotne ali morajo bolecine s casoma prenehati?
To oceta najbolj zanima, saj misli da teh bolecin ne bi smelo biti.

Ne vem vec kaj storiti.

Lepo prosim se enkrat za odgovor.

Iskrena hvala.

Lepo vas pozdravljam

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme bom vprasal kar tu.
Torej…sem student, star 23 let in zadnje 3 dni imam res zelo ostre bolecine na levi strani prs. Ko lezim na hrbtu komaj da lahko diham, ker me tako boli. Tudi ko se zasmejim ali zakasljam to naredim z izredno muko. Bolecine se cutijo kot da prihajajo iz predela srca. Edino kar mi olajsa bolecine je, ce lezim na desnem boku (pri hoji in kakrsnikoli drugi pozicija v postelji zelo tezko diham zaradi bolecin). Trenutno sem v tujini (portugalska) in me je zelo strah kako bo, ko bom na letalu. Parkrat v zivljenju sem ze imel kaksno taksno bolecino, ampak je trajala samo par sekund in nato popustila.

Kaj bi to lahko bilo? Kaj lahko storim, do takrat da pridem do doma in grem nato k osebnemu zdravniku?

HVALA

Pri vnetju plevre (prsne mrene) bolnik ima lahko ostre bolečine v prsnem košu v določenih legah telesa ali pri globokih vdihih. Mislim, da je tako stanje pri vas. Svetoval bi vam zdravilo proti bolečinam in vnetju (tablete “Aspirin”, ki so v vseh lekarnah po svetu, verjetno tudi na Portugalskem v prosti prodaji) ali podobno zdravilo. Ko se vrnete, čimprej do svojega zdravnika. Srčno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close