Najdi forum

kaj je to?

Pozdravljeni! Sem zdrava 43-letnica, imam 63 kg in 170 cm. 2-3x tedensko pretečem 5km, pokadim do 8 cigaret dnevno, alkohola ne pijem, jem zdravo. Že par let opažam, da mi srce nenadoma podivja in se v parih minutah vrne v normalen ritem (pri tem ne počnem nič posebnega, berem knjigo, klepetam ipd.). Ko srce podivja imam občutek, kot da je “iztirilo”, bije v čudnem ritmu. Taki “napadi” se mi dogajajo parkrat tedensko. Zadnjič sem si ob tem izmerila puls, ki je bil 180/minuto. Ali me mora skrbeti? Kaj bi to bilo? Naj grem h kardiologu? Hvala za informacije.

Čestitam vam za program gibanja. Verjetno imate napade rednega hitrega bitja srca, ki niso nevarni so pa moteči. Taki napadi nastopajo lahko pri zdravih srcih, v večini primerov pa pri raznih, škodljivih vplivih na srce (kajenje, čezmerno uživanje kave, alkohola, duševne obremenitve, itd.). Upam, da imate še zdravo srce! Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni. Hvala za hiter odgovor. Če prav razumem ni razloga za skrb, bi bilo pa dobro, da se izogibam cigaretam in stresu. Pregled pri kardiologu ni potreben.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ni teksta

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,
V zadnjih nekaj dneh imam neprijetno bolečino v spodnjem delu reber, ki jo je mogoče močneje občutiti na otip (pritisk). Kot sem že povedal, bolečino najbolj občutim ob pri pritisku na rebra, ter ob gibanju, najmanj jo občutim ob mirovanju. Občasno se ta bolečina prenese tudi na hrbet ki pa ne traja veliko časa. Občutil sem tudi neprijeten ter boleč občutek v želodcu.
Zanima me kaj bi lahko bil vzrok za bolečine v rebrih, namreč poškodba to ne more biti saj do te ni prišlo, in kaj mi priporočate da storim, ali naj se napotim k zdravniku?
Za vse odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

Glede na vsebino dopisa je prizadetost srca (koronarna bolezen) izključena. Morda gre za posledico manjše travme rebra.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close