Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija razlaga izvida pri novorojenčku

razlaga izvida pri novorojenčku

lep pozdrav.

zanima me razlaga izvida ki vam ga bom prepisala v zvezi z 5 dni starim novorojenčkom.

Deček ima prehoden foramen ovale in duktus arteriosus, kar je za starost primerno. pulmonalna zaklopka je nekoliko zadebeljena. kontrolo imamo čez tri mesece. ob tem bi dodala da je bilo na 4 dan po rojstvu slišati rahel sistolni šum na srcu.

v bolnici so me s tem izvidom zelo prestrašili in še vedno nevem kaj to pomeni za dojenčka. ali mi lahko s kakšnim nasvetom pomagate odgovoriti na ta izvid, ali bi bilo potrebno kakšen hitrejši pregled opraviti ali je strah povsem odveč in bo to izginilo samo od sebe.

hvala za mnenje in vas lepo pozdravljam,

V teku devetmesečne nosečnosti se plod postopno razvija in se rodi “zdrav novoroječek”. V redkih primerih se zgodi da ob rojstvu še nimajo vsi organi dokončne zrelosti. To se največ krat zgodi v primeru srca, kar predstavlja nujnost zasledovanja njegovega razvoja . Zaradi ugotovitve, da pri vašem otročičku še ni končan razvoj srca, so ga naročili na kontrolo čez tri mesece. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close