Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Žolčni kamni in srce

Žolčni kamni in srce

Pozdravljeni.Zanima me, ali je možno da zaradi žolčnih kamnov in občutka tiščanja in nelagodja v žlički, da se s tem lahko spro žijo ekstrasistole in povečan pulz.stara sem 29 let,imela sem že ekg in ulttazvok srca pa tudi holter.holter je pokazal le 10 preskokov dnevno,kar se meni zdi veliko saj sem vsakega čutila toda zdravniku pa malo.je pa pokazalo moj povečan srčni utrip ki je ob normalnih aktivnostih prišel tudi do 160 utripov, to je bila počasna hoja ali delo na vrtu.zato mi je zdravnik predpisal procorolan 2× 5 mg dnevno. Zdaj je bilo brkaj mesecev bolje in sem si terapijo zma jšala na pol tabletke dnevno toda preskoki in hiter pulz so se vrnili.naj še omenim da sem bila vmes na uz trebuha in čakam na operacijo žolčnih kamnov.shujšala sem 10 kg v zadnjih mesecih in stalno čutim v žlički neko topo bolečino, kot bi imela nekaj težkega notri.včasih mi odleže po kakšnem metinem čaju.toda ne za dolgo.zdravnica mi je predpisala tudi antidepresive.zanima me ali je možno da se ti napadi pri srcu dogajajo zaradi žolča, saj me takrat izrazito tišči v žlički, imam čuden občutek v ustih,kot da bi me nekdo davil in se mi tudi spahuje.potem pa dobim še kakšen preskok srca in če se ob tem ne usedem ali uležem mi pulz doseče do 140.največ je to po hrani.imam tudi težave z odvajanjem.med tem napadom me tudi oblije nekakšen pot.in pekoče v prsnem košu.hvala in lp

Hvala za zaupanje. V dopisu ste navedla več težav (posamezni prezgodnji utripi, napadi hitrega bitja srca, v žlički topa bolečina, itd. Od zdravil ste jemali antidepresive in Procoralan. Mislim, da so navedene težave večinoma posledica stresnih vplivov (prezahtevne obveznosti, preobremenjenost na delovnem mestu, itd.). Težave blažite tudi s čaji. Pričakujem, da se bo stanje zboljšalo po operaciji žolčnika. Verjetno bi vam proti anksioznosti koristilo tudi blago pomirjevalo (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji ali zdravilo na zdravniški recept (Heleks ali podobno).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close