Najdi forum

Razlaga ekg

Lepo pozdravljeni.prosila bi za razlago izvida.stara sem 44 let 165cm 95kg.imam precej visok pritisk 115 195.
Hr64min
Rr935ms
P110ms
Qrs80ms
Qt384ms
Qtc400ms
Bazett10mm/mv
P64′
Qrs59′
T71
P(11)0.11mv. 5.79
S(v1)-mv
R(v5)1.11 mv
Sokol1.11mv
Sinus rhythm
Qrs(t)contour abnormality
Consistent with anteroseptal infarct probably old.
Najlapsa hvala.lp

Pri snemanju EKG je v aparatu naveden vzorec normalnega EKG in ob njem dejanski EKG, ki v tem primeru dopušča misliti na možnost, da je bolnik prebolel srčni infarkt. Za potrditev prebolelega infarkta je potreben razgovor z bolnikom in po možnosti primerjava s prejšnjimi posnetki. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri snemanju EKG je v aparatu naveden vzorec normalnega EKG in ob njem dejanski EKG, ki v tem primeru dopušča misliti na možnost, da je bolnik prebolel srčni infarkt. Za potrditev prebolelega infarkta je potreben razgovor z bolnikom in po možnosti primerjava s prejšnjimi posnetki. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Zdravo ,bom uporabil kar to temo ,da ne odpiram nove.
Zanima me razlaga mojega ekg izvida,naj napišem da se zadnji 2 leti ukvarjam z tekom (40-50 kilometrov na teden).ne kadim in ne pijem alkoholnih pijač,jem dosti sadja,imam pa višji krvni tlak in sicer povprečno okoli 135/87.Zanima me če je kaj posebnega opaziti na mojem ekg -ju ?V kratkem imam namen iti ponoviti ekg .

[img]https://preview.ibb.co/mF3F3S/ekg_page_001.jpg[/img]

New Report

Close