Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izpust utripa

Izpust utripa

Pozdravljeni. Stara sem
47 let in večkrat se mi dogaja da mi srce obstane za kako sekundo in nato normalno utripa naprej. Napravila sem že dva kardioloska pregleda (uz srca,obremenitev, ekg veliko,enkrat holter) in so bili vsi izvidi bp. Kardiolog meni da imam zdravo srce. Ob vsem tem me zgrabi panika. Imam tudi tezave z zelodcno kislino in večkrat me boli hrbtenica. Hvala za odgovor

Vejetno se vam ponavljajo prezgodnji srčni utripi, ki so lahko prisotni tudi pri zdravem srcu. Zaskrbljenost je odveč. Ni zadržkov za jemanje pomirjeval, na pr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji. Proti bolečinam v hrbtenici priporočam občasno jemanje tablet Lekadol ali podobno. Proti želodčnim težavam pa vam lahko napiše ustrezno zdravilo izbrani zdravnik.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

to se dogaja tudi meni. Je to lahk od stresa? Namreč, ko nisem nič kaj spala, ko se je dojenček zbujal vsako uro, sem to še bolj pogosto opažala. Opazim pa že od otroštva, da ko je zunaj res mrzlo, čutim včasih ekstrasistole, je to normalno? Mislim, že kot otrok, da sem to opažala.

Še nekaj, če si imel kdaj pljučno embolijo in si kmalu po tistem imel ct angiografijo, ali lahko vidijo s to preiskavo, če so pljuča kaj poškodovana, torej, da imaš razne simptome kot so tiščanje v pljučih kot posledica pljučne embolije?
Če imaš zračno pljučno embolijo, imaš tudi povišan d dimer?

Hvala za vsa odgovore.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni dr. Cibic,

prebral sem že ogromno vaših zapisov na temo prolaps mitralne zaklopke in da naj to nebi bila neka velika bolezen, vendar se nikakor ne morem pomiriti, zato bi vseeno lepo prosil za še en Vaš odgovor na to temo.
Star sem 36 let in zelo( preveč) zaskrbljen za svoje zdravje. Opravil sem že razne preiskave in izvidi so bili vedno vredu. Ker je sorodnik imel težave s srcem in bil na pregledu, sem tudi sam začel čutiti neke preskoke in odšel do zdravnika. Ta me je z namenom da se pomirim poslal na UZ srca kjer sem dobil diagnozo Prolaps mitralne zaklopke. Kardiolog mi je pojasnil da to imam že od rojstva in mi prej pač niso ugotovili. Sedaj sem v totalnem šoku. Še kako leto nazaj sem večkrat na teden in brez kakršnih koli problemov tekel od 10-20 kilometrov ( s časom pod 5min/km), sedaj pa kar naenkrat “srčna napaka”. Na pregledu sem imel sinusni ritem s fr. 87/min( verjetno ker sem bil sem zelo prestrašen) in dobil tablete Byol. Ob merjenju doma imam tlak vedno okrog 120/80 in ritem okrog 60. Zanima me ali moram tablete jesti redno vsak dan, ali samo če bi mi ritem srca narasel? Oz. kaj je lahko narobe če jih ne jem. Zelo sem zmeden ker takega izvida res nisem pričakoval. Če nebi bil tako prestrašen za svoje zdravje mogoče na pregled sploh nebi šel in tablet nebi dobil, kajti kot sem že napisal sem na pregledu pristal bolj zato da se nebom več sekiral. Ni mi jasno kako sem 36 let živel brez kakršnih koli problemov na področju srca, če imam to že od rojstva. Se res opravičujem da pišem na temo, na katero ste že večkrat odgovarjali ampak res bi bil vesel vašega odgovora, ker se enostavno ne znam pomiriti. Zanima me še tudi to ali lahko še vedno tečem in se rekreativno ukvarjam z drugimi športi(nogomet, košarka, plavanje). Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.
Lp

Na vprašanje sem že odgovoril. Na kratko: prolaps mitralne zaklopke je pogosta napaka prisotna že ob rojstvu. Več krat je tako majhna, da je težko ugotovljiva. Glavne motnje so motnje srčnega ritma (ekstrasistole) in včasih bolečine pri srcu. Pri napredovali bolezni bolnika ovira pri večjih telesnih obremenitvah. Bolnikom svetujemo, da skrbijo za redne kontrole pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Na vprašanje sem že odgovoril. Na kratko: prolaps mitralne zaklopke je pogosta napaka prisotna že ob rojstvu. Več krat je tako majhna, da je težko ugotovljiva. Glavne motnje so motnje srčnega ritma (ekstrasistole) in včasih bolečine pri srcu. Pri napredovali bolezni bolnika ovira pri večjih telesnih obremenitvah. Bolnikom svetujemo, da skrbijo za redne kontrole pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close