Najdi forum

Bolečina

Pozdravljeni!
Pišem vam, ker me skrbi za sina, ki pa že živi na svojem, a se mu njegovo zdravstveno stanje ne zdi resno…
Mojega 18 letnega sina je pred 14 dnevi stisnilo pri srcu , občutek krča. Bolečina pride in gre do 2x na dan. Bolečina je ostra in traja par minut. Osebni zdravnik mu je svetoval počivanje, v službo ne sme. Med tem časom je dvakrat padel skupaj (nezavesten minuto, dve), en dan pljuval kri. Pred novim letom zbolel za angino, dobil ospen 1.500. Vnetje odpravljeno, vendar mu temperatura še vedno skače od 37 do 38 stopinj, predvsem zvečer in zjutraj.
Ima pa že vsaj dve leti otečeno desno stran vratu (neboleč na dotik, pri kašljanju boli).
To so na kratko vsi simptomi, ki jih trenutno ima.
Moje mnenje je, da potrebuje strokovno obravnavo. Me skrbi preveč?

Hvala za zaupanje. Vaša skrb za sina je verjetno upravičena. Če napišem glavne podatke vašega dopisa so naslednji
– v zadnjih dveh tednih kratki napadi ostre bolečine pri srcu, ki se ponavljajo in zaradi katerih mu je izbrani zdravnik odobril mirovanje
– v času opazovanja 2 krat kratke nezavesti in en dan krvavkast izpljunek
– pred enim mesecem zbolel za angino in subfebrilno stanje še traja
– oteklina na desni strani vratu na dotik neboleča, pač pa pri kašljanju
V dopisu ni podatkov o dosedanjem zdravljenju in podatkov o izvidih pregleda krvi
Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close