Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ekstrasistole

Ekstrasistole

Spoštovani,

stara sem 39 let, višina 160 cm, teža 48 kg. Nekadilka, alkohola ne pijem, prehranjujem se zdravo, manjka mi le redna telesna dejavnost. V zadnjem času (cca obdobje 6 mesecev) se mi občasno (cca 3 na teden) pojavljajo ekstrasistole. To občutim kot, da mi v nekem trenutku umanjka en utrip ali dva in mi rahlo vzame sapo. Vse skupaj traja nekaj sekund in je izjemno neprijetno. Občasno imam tudi zbadajoče bolečine v predelu srca, ki so hipne in jih povezujem z napetostjo oz. stresom.
Nedolgo nazaj sem opravila preventivni pregled pri osebni zdravnici, izvidi krvnih testov uredu, ekg ni pokazal posebnosti, ščitnica je uredu, krvni tlak normalen, občasno nizek. Dodati moram, da opravljam stresen poklic in da se nekako že celo svoje odraslo življenje soočam z obdobji anksioznosti, s katerimi se spopadam (večinoma uspešno) z različnimi sprostitvenimi tehnikami in sicer dostopnimi “orodji” za tovrstne težave.
Za menoj je precej stresno obdobje (nenadna, huda bolezen družinskega člana), prav tako sem ekstrasistole v preteklosti že imela, vendar me vseeno skrbi in zanima ali menite, da bi bil morda na mestu kardiološki pregled.

Zahvaljujem se vam za odgovor.
S spoštovanjem
“Zaskrbljena”

Bodite brez skrbi. Srce lahko reagira s prezgodnjimi utripi (ekstrasistole) zaradi živčnih napetosti. Priporočam zdrav način življenja in po potrebi jemanje blagega pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) .

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Bodite brez skrbi. Srce lahko reagira s prezgodnjimi utripi (ekstrasistole) zaradi živčnih napetosti. Priporočam zdrav način življenja in po potrebi jemanje blagega pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) .

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close