Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Oce in mozganska kap

Oce in mozganska kap

Pozdravljeni,

Se vnaprej upravicujem ce sem slucajno izbral napacno temo.

V torek okoli tretje ure sumimo da je imel oce mozgansko kap. Ko so ga odpeljali je videl dvojno, ni mogel komunicirati z ljudmi ker karkoli je rekel ni prislo ven isto kakor je on zelel povedati, ni znal vec brati.

V Ljubljani kakor razumem so naredili vse preglede vkljucno s CT in niso baje odkrili nic. Oce ima se glavobol ko je prisel domov je bil zmeden, lovil je besede in ni mogel prebrati nobene stvari pravilno in prav tako ne razume kaj tocno gleda na TV.
Ko se z njim pogovarjam se je zmozen pogovarjati vec ali manj normalno edino obcasno isce kaksno besedo.

Danes mi je deloval kakor da je zmozen bolj gladko se pogovarjati in baje lahko izjemno pocasi prebere kaksno stvar ceprav je se vseeno muka. TV pa se kar ne more gledati. Trenutno ga tudi poleg tega tudi boli se glava baje na desni strani, kakor mi je rekel da je tudi bolela glava kaksen teden se pred kapjo.
Cez 13 dni bo tudi sel na magnetno resonanco katero ni bilo mogoce hitreje dobiti.

Zdaj bi v glavnem vprasal…
– ali je normalno da se na CTju in na drugih testih ne vidi nobenih znakov kapi ceprav se je zgodila pred kratkim?
– Na kaksen nacin poteka rehabilitacija po taksni vrsti kapi?
– Ali bolniki okrevajo po taksni kapi, ce do kaksne stopnje?
– Kako naj pomagam starsu (Mislil sem mu urediti avdio knjige, na racunalniku poskusiti urediti text-to speech ker ikone vidi ampak ne razume teksta oz. se matra da kaksno stvar prebere)
– Tudi kako naj mu pomagam da ne bo padel v depresijo ce se bo izkazalo da bi bile posledice trajne?

Vem da dolocena vprasanja niso zrela najbolj za to temo ampak upam da imajo ljudje izkusnje kako vsaj pomagati pri stvareh.

Vsebina vašega dopisa me nekoliko preseneča. Mislim, da pri očetu ni šlo za blago obliko kapi (ki jo definiramo če traja največ 24 ur). Indicirana je kontrola z ustreznimi ukrepi (hospitalizacija?, predpis zdravil?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Vsebina vašega dopisa me nekoliko preseneča. Mislim, da pri očetu ni šlo za blago obliko kapi (ki jo definiramo če traja največ 24 ur). Indicirana je kontrola z ustreznimi ukrepi (hospitalizacija?, predpis zdravil?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close