Najdi forum

uz srca

spostovani g doktor

imam en problem, star sem 33 let in me zadnje 14 dni narahlo stiska okolo srca predvsem zvecer sedaj pa opazam da tudi cez dan. vsake toliko casa me zaspika, prej se mi je to dogajao na vsake toliko casa sedaj pa ne popusti ze 2 tedna. sicer imam celo levo prsno stran nekako cudno. rahhlo tiscanje… sicer me boli hrbtenica. kriz in vrat samo to me boli ze dolgo casa. naj vam povem na imam pritik 125/70/51,,,135/75/56,,,,pritisk merim tako da najprej sedim kake par minut da se umirim

zanima me kaj treba opravit da bom lahko miren glede srca… po praznikih aem se narocil na samoplacniski uz srca, ali bo to dovolj, v kratkem me caka zdravniski pregled kjer bodo opravili ekg, sladkorja v krvi ima na tesce od 4 do 5

iskrena hvala

Glede na vsebino vašega dopisa bi bolj posumil na nevrovegetativne motnje kot pa na organko bolezen srca. Priporočam zdrav način življenja in uživanje manjših odmerkov pomirjevala, na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Glede na vsebino vašega dopisa bi bolj posumil na nevrovegetativne motnje kot pa na organko bolezen srca. Priporočam zdrav način življenja in uživanje manjših odmerkov pomirjevala, na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

spostovani

danes sem obiskal zdravnico ki me je poslala na ekg in nato do internista ki se ukvarja z boleznijo srca za vsak slucaj….kaj pokaze ekg posnetek

izvid ekg

16.4.1984
33 let

HR 51/min

interval: axis
RP 1148ms P 49
P 108ms QRS 69
PR 138ms T 59 5 79
QRS 96 ms P(ii) 0.09mv
QT 394ms S(V1) – 1,46mv
QTC 368ms R(V5) 2,25mv
sokol 4,22mv

Izvidi kažejo na obremenitev levega prekata, izvid ki je pogostoma prisoten pri bolniku z visokim krvnim tlakom, ki na zadovoljivo zdravljen

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pritisk imam vedno v mejah normale…. nikol vec kob140/90 utrip v mirovanju 50

bi uz bolje prikazal strukture obremenjenega po izvidu ekg levega prekata.. in pa obremenitveno testiranje

je stanje alarmantno

hvala

Priporočam še UZ- pregled srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

spostovani g cibic

zgoraj sem vam ze pisal glede ekg ki ste ga opisali kot da imam povecan levi prekat zaradi Sokola 4,22

interval: axis
RP 1148ms P 49
P 108ms QRS 69
PR 138ms T 59 5 79
QRS 96 ms P(ii) 0.09mv
QT 394ms S(V1) – 1,46mv
QTC 368ms R(V5) 2,25mv
sokol 4,22mv

danes pa sem obiskal internista

izvid

neprizadet, afebrilen, kardialno kompenziran, evpnoicen, RR 135/90
glava: zrelo pordelo
vrat: vratne vene primerni polnjene
pljuca: dihanje normalno
srce: ak ritmicna, normokardna, toni primerno poudarjeni
trebub: stena mehka neobcutljiva

EKG sin ritem fr 55/min verikalna os

rtg : v prikazanem pljucnem parenhimu ni opaziti jasnih zgostitev, FK sinusa sta prosta, hemidiafragmi diferencirani, mediastinum ni razsirjen, hilusa primerna, srce primerno veliko in konturirano. brez zastoja

spirometrija

FCV 5870ml(108% norme), FEV1 4660ml (106% norme),, Tiff ind 79%,po aplikaciji bronhodilatorja FVC 5910 (109%norme),FEV1 (4800ml 109%norme

diagnoza…neopredeljena prsna bolecina

opravil bo se metaholinsko testiranje in CEM

lepo vas naprosam ali se na drugem ekg tudi vidi razsirjen levi prekat kot na prvem kjer je bil sokol 4,22

spostovani g cibic

zgoraj sem vam ze pisal glede ekg ki ste ga opisali kot da imam povecan levi prekat zaradi Sokola 4,22

interval: axis
RP 1148ms P 49
P 108ms QRS 69
PR 138ms T 59 5 79
QRS 96 ms P(ii) 0.09mv
QT 394ms S(V1) – 1,46mv
QTC 368ms R(V5) 2,25mv
sokol 4,22mv

danes pa sem obiskal internista

izvid

neprizadet, afebrilen, kardialno kompenziran, evpnoicen, RR 135/90
glava: zrelo pordelo
vrat: vratne vene primerni polnjene
pljuca: dihanje normalno
srce: ak ritmicna, normokardna, toni primerno poudarjeni
trebub: stena mehka neobcutljiva

EKG sin ritem fr 55/min verikalna os

rtg : v prikazanem pljucnem parenhimu ni opaziti jasnih zgostitev, FK sinusa sta prosta, hemidiafragmi diferencirani, mediastinum ni razsirjen, hilusa primerna, srce primerno veliko in konturirano. brez zastoja

spirometrija

FCV 5870ml(108% norme), FEV1 4660ml (106% norme),, Tiff ind 79%,po aplikaciji bronhodilatorja FVC 5910 (109%norme),FEV1 (4800ml 109%norme

diagnoza…neopredeljena prsna bolecina

opravil bo se metaholinsko testiranje in CEM

lepo vas naprosam ali se na drugem ekg tudi vidi razsirjen levi prekat kot na prvem kjer je bil sokol 4,22

Sokolow indeks je podatek, ki kaže na vpliv visokega krvnega tlaka in na hipertrofijo levega prekata Če je krvni tlak v normalnih mejah (kar je pri vas) je odprto vprašanje ali je miokard (srčna mišica) zadebeljena (kar potrdimo z UZ-pregledom srca). V vašem primeru bi pomislil na športno aktivnega človeka ali na bolnika, ki ima hipertrofično (debelo) srčno mišico iz drugih razlogov.
Upam, da je vaša skrb odveč in, da gre za bolnika, ki je fizično zelo aktiven. Kaj več boste izvedeli od zdravnika, ki bo opravil UZ pregled srca. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Sokolow indeks je podatek, ki kaže na vpliv visokega krvnega tlaka in na hipertrofijo levega prekata Če je krvni tlak v normalnih mejah (kar je pri vas) je odprto vprašanje ali je miokard (srčna mišica) zadebeljena (kar potrdimo z UZ-pregledom srca). V vašem primeru bi pomislil na športno aktivnega človeka ali na bolnika, ki ima hipertrofično (debelo) srčno mišico iz drugih razlogov.
Upam, da je vaša skrb odveč in, da gre za bolnika, ki je fizično zelo aktiven. Kaj več boste izvedeli od zdravnika, ki bo opravil UZ pregled srca. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Danes sem naredil ponovni ekg na medicini dela…. Zdravnica je rekla da je izvid ekg odlicen pa me zanima vase mnenje

Danes pa sem imel pregled na medicini dela in so mi naredili se en ekg izvid kjer je prav tako viden sokol oa me zanima ali je spet kaj povecan

RP 997
P 110
PR 132
QRS 96
QT 372
QTC 380

P 49
QRS 63
T 36
P 0,09
S 1,39
R 1,69
Sokol 3,17

Pri prvem merjenju (25 jan. 2018) je bil Sokolow indeks 4,22 , pri drugem merjenju (26. feb. 2018) pa 3,17 kar je v normalnih mejah.
Konzultiral sem več učbenikov o srčnih boleznih in sem ugotovil, da v nekaterih učbenikih Sokolow indeks sploh ni naveden!

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close