Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečina v prsnem košu

Bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni
Že kakih 14 dni se mi pojavlja bolečina v prsnem košu. Na sredini prsnega koša pa proti levi strani, včasih tudi v ramo. Bil na EKG dvakrat rez. OK. Kri (troponin itd. OK). Malo povišan holesterol, sicer pa se zdravim za visokim tlakom že cca 5. let (Valsaden 320mg/12,5mg). Krvni tlak imam na 130/80/65. Začelo se je z blagim prehladom, z kašljem nekaj dni, kasneje je kašelj minil. Sedaj pa ostaja le še ta moteča bolečina, saj imam vseskozi skrb da gre za kak infarkt itd. Šel sem tudi na UZ srca, izvid sledeč (prosim za razlago):
Še normalna sistolična funkcija normalno velikega levega prekata in blago izraziteje trabekuliranega (kaj to pomeni?)ne zadebelejenega levega prekata. brez segmentih motenj krčenja (EF 57% SM63%).
Normalna diastolična funkcija levega prekata. Mejno znižan utripni volumen (VTI v iztočnem traktu je 20,5cm). Normalne zaklopke. Priporočam pregled UZ čez pol leta.
So to kaki razlogi za skrb ali gre le za “psihično” bolečino, saj včasih ko vzamem Helex je potem ok, bolečina včasih izgine, včasih pa ne. Starost 26 let 185cm 100kg.

Trabekula = majhen pramen ali mostič veziva ali mišičnine.
Kardiolog je priporočil kontrolo zaradi blago zmanjšane iztisne funkcije srčne mišice in prisotnosti večjega števila pramenov veziva.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Trabekula = majhen pramen ali mostič veziva ali mišičnine.
Kardiolog je priporočil kontrolo zaradi blago zmanjšane iztisne funkcije srčne mišice in prisotnosti večjega števila pramenov veziva.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Kaj lahko pomenijo ti rezultati oz. kam nekako peljejo?

Sicer pa zadnje čase je bolečina izginila (več kot očitno je bilo od stresa), še vedno je nekaj slabega občutka, a nekako gre na bolje. Pritisk imam sedaj na cca. 130/75, sem pa opazil zadnjih par dni da imam utrip precej manjši, zjutraj okoli 52, popoldne v mirovanju pa okoli 57-60. Je to normalno ali…?

New Report

Close