Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Visok pritisk in astma

Visok pritisk in astma

Spoštovani,

več let se že zdravim z Bioprexanilom proti visokemu krvnemu pritisku. Nisem imela nekih težav, zadnje leto pa sem kar naprej pokašljevala – suh kašelj. Septembra sem zbolela za prehladom in suhim kašljem, ki se mi nikakor ni pomiril. Sedaj mi je pulmolog postavil diagnozo bronhialna astma in sem dobila Alvesco in Ventolin. Pri pregledu mi je omenil, da bi bilo dobro da Bioprexanil zamenjam, žal mi pa tega ni napisal v izvid. Zdaj pa ne vem ali naj to osebnemu zdravniku rečem in kaj naj storim, če mi zdravil ne bo hotel zamenjati? Hvala.

Bioprexanil je zelo učinkovito zdravilo, ki ga zdravniki predpisujejo za znižanje krvnega tlaka, vendar je v seznamu zdravil, ki imajo kot stranski učinek suh kašelj. Mislim, da vam ne bo vaš osebni zdravnik zameril, če mu boste povedali, da vam je pulmolog (?) svetoval, da vam namesto Bioprexanila predpiše zdravilo iz druge skupine, ki ne povzroča kašlja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close