Forum: Kardiologija

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

Hipertofična Kardiomiopatija

Odgovori Nova tema
Default avatar johny77 9 Nov 2017 17:45

Pozdravljeni, pred nekaj časa sem bil operiran zarada prezadebeljene srče mišice. Zmanjšali so mi jo iz 3,8 na 1,5cm. Zanima me kako je sedaj v življenju. Ali lahko normalno živim ? Imam kakšne posebne prepovedi ? Zanima me še kako je s cigareti ter alkoholom ? lp

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar Boris Cibic 13 Nov 2017 12:04

Predstavljam si, da so vam kirurgi že povedali katere so dopustne največje obremenitve, sicer lahko opravite obremenitveni poizkus in tam dobite od zdravnika natančen odgovor. Iz vsebine vašega dopisa izgleda, da vam niso prepovedali kajenja, ki, zanesljivo, škoduje tudi najbolj zdravemu srcu. Glede alkohola, ni treba, da ste abstinent, vendar ga kar omejite (ne prekoračite 3/8 na dan).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si

Avatar Boris Cibic 13 Nov 2017 12:04

Predstavljam si, da so vam kirurgi že povedali katere so dopustne največje obremenitve, sicer lahko opravite obremenitveni poizkus in tam dobite od zdravnika natančen odgovor. Iz vsebine vašega dopisa izgleda, da vam niso prepovedali kajenja, ki, zanesljivo, škoduje tudi najbolj zdravemu srcu. Glede alkohola, ni treba, da ste abstinent, vendar ga kar omejite (ne prekoračite 3/8 na dan).

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Avatar Boris Cibic 13 Nov 2017 12:05

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si