Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nagel porast krvnega tlaka

Nagel porast krvnega tlaka

Spoštovani Dr. Čibič,

zanima me ali bi me moral zaskrbeti nagel porast krvnega tlaka (prva meritev 180/100), a druga meritev nekaj minut kasneje 137/80 oz. ali bi bilo potrebno obiskati zdravnika (zgodilo se že 2x, isti rezultati)? Meritev sem obakrat opravila ob slabšem počutju in zaspanosti in to dopoldan. Sicer imam ekstrasistole in blagi prolaps mitralne zaklopke, stara 38 let, redno hodim na sprehode in vadim jogo.

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav,

Teja

Pri mnogih ljudeh, kljub merjenju tlaka v “polnem” miru, se zgodi, da izmerimo višje vrednosti tlaka pri prvi meritvi kot pri naslednjih. V takih primerih priporočamo tri meritve v presledkih 2 – 3 minut in upoštevamo najnižjo vrednost.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan jaz bi vprašal za mamo zaradi pritiska da dan ima pritisk kar v redu in jemlje zdravila ampak ko gre spat in se zjutraj zbudi pa ji močno narase ali lahko zdravila vzela sredi noči da bi imela ko vstane boljši pritisk

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da bo že dobro če bo vzela zadnjo tableto za znižanje tlaka pozno zvečer.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close