Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija AF in hemoragična kap

AF in hemoragična kap

Pozdravljeni.
Moja mami je doživela kap in sicer ishemično,strdek pa je povzročil razpok žilice v glavi. Posledic nima hudih. Opravili so ji UZ srca in ugotovili izrazito povečan levi atri,drugo je ok,prav tako pa je ob pregledu imela atrijsko fibrilacijo s pulzom 100-120.
Zanima me zdravljenje AF(opcije,ki obstajajo),glede na to,da je prisotna krvavitev in antikoagulantna terapija verjetno ne pride v poštev? Naj še omenim, da je bila na CT- ju vidna še ena stara kap,zato je bila posla na Uz srca.

Hvala. Lp

Mislim, da je indiciran posvet pri kardiologu zaradi morebitne antitrombotične terapije.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Nevrologinja se je odločila,da bo tri mesece dobivala Fraxiparin,nato pa začne z antikoagulanti,seveda do konca življenja. Glede na to,da je pri njej AF konstantno prisotna,me zanima ali bi bilo smiselno razmišljati o ablaciji. Hvala. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Predstavljam si, da so zdravniki, ki zdravijo to bolnico, že ugotovili katero zdravljenje je v konkretnem primeru najbolj pravilno. Mislim, da bodo radi odgovorili na vaša vprašanja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Hvala za odgovore,bo vseeno poslana k kardiologu. Lp

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close