Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Težave po operaciji srčnih zaklopk

Težave po operaciji srčnih zaklopk

Pozdravljeni!
Stara sem 64 let. Leta 2013 sem bila operirana na Aortni in Mitralni zaklopki.
Zaklopki imam sedaj umetni.
Predpisane imam naslednje tablete, ki jih redni jem :
-CONCOR COR 10 mg, 1 tableta/dan
-AMPRIL 1’25 mg, 2 tableti/dan
-LANITOP 0.1 mg , 1 tableta /dan
-MAREVAN 3 mg, po shemi
Prosila bi vas za nasvet glede težav, ki jih bom opisala.
Že dobro leto imam težavo s povečanjem krvnega tlaka v času mirovanja ali ponoči, ko spim. Ko vstanem iz postelje, zgornji tlak postopoma pade, npr. iz 140 na 100 ali pod 100. V 20 minutah.
Prav tako se dogaja, da v času mirovanja ali spanja začne srce močno razbijati, utrip pa ni povišan, prav tako tudi krvni tlak ne. Predvsem zadnja težava povzroča, da ne spim cele noči.
Te težave sem povedala svojemu kardiologu, ki pa jih ni vzel preveč resno, tudi UZ srca ni naredil. Zadnji UZ srca sem imela lani decembra.
Moje stanje oz težave me močno skrbijo, saj je bilo na zadnjem UZ vidno, da je velikost levega preddvora že močno povečana, leta 2015, to še ni bilo zaznano.
Kaj me čaka, će svojih težav ne bom rešila oz se začela primerno zdraviti ?
Kakšno zdravljenje bi mi vi priporočali ( glede na zgoraj opisane težave ) ?
Zakaj moj osebni kardiolog tega ne vzame resno ? So to nepomembne zadeve ?
Hvala že v naprej, Lep pozdrav !

Izgleda, da imate napade pospešenega, morda tudi nerednega bitja srca, ki so vzrok za vašo zaskrbljenost. Ker imam vtis, da redno jemljete predpisana zdravila, bi zdaj lahko svetoval samo blago pomirjevalo (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji, 2 – 3 tablete na dan). Morda bi bila potrebna še ena tableta Amprila, ki bi jo vzela pred spanjem. Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close