Najdi forum

Krvni izvidi

Spostovani,

Poslali so me preventivno na krvno preiskavo, ki je prejsnji teden pokazala vse brez posebnosti.
SR je bila 11, mejna vrednost je 15, zato se je zdravnik odlocil da krvno sliko ponovim se enkrat.
Ponovila sem jo ta teden.
Izvid je taksen: sedaj je SR bila 9,
imela pa sem pri diferencialni krvni sliki znizane nevtr. levkocite 35,5 % (40-75) in pa povisane limfocite 53,6 % (20-50)
Pa me zanima kaj je vzrok temu, glede na to da je od prejsnje krne slike minil le en teden in je bila prejsnja krvna slika normalna?
Zakaj taksen odstop?
Naj povem da sem fizicno aktivna vsak dan 2 uri na dan in sicer v fitnesu.
Res pa je, da sem cel teden jedla bolj malo, vecinoma solato in sadje, skoraj nic mesa. Skratka le zelenjavo in sadje ampak se to bolj slabo.
Pa me zanima, ce je to mozen vzrok taksne spremebe krvne slike, saj je bil vnos hrane majhen in sportanje vsakodnevno?
Ali je Mogoce kaj drugega vzrok temu?

Drugace se pocutim dobro, mogoce malce utrujeno od sporta in slabega sspanja ter obveznosti.
Stara sem 34 let.

Hvala vam za odgovor.

Lp

Krvna slika (nižji nevrofilci in povišani limfociti ) je slika, ki dopušča misliti na blago virusno infekcijo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor.

Poslali so me ponovno v laboratorij in je krvna slika vredu, le nvetrofilni levkociti so se nizji od

Hvala za odgovor.

Poslali so me ponovno v laboratorij in je krvna slika vredu, le nvetrofilni levkociti so se nizji od prejsnjega izvida in sicer 34,4 % in pa limfociti se malo visji 55,2 %.
Prejsnji izvid: nevtr. Levkociti 35,5 % limfociti 53,6 %
Vse ostalo je ok, Sedimentacija je 7.
Torej je od prejsnjega izvida minilo 2 dni, in je taksno odstopanje.
Ker nisem nic bolana, ne prehlajena nimam niti vrocine, me zanima kaj bi to pomenilo da se limfociti vecajo nevtrofilni levkociti pa padajo?
In glede na to da crp in sr ne pokaze nobenega vnetja.

Hvala za odgovor.

Škoda, da nimamo v službi Med. over net sodelavca zdravnika hematologa, ki bi zanesljivo pravilno odgovoril na vaše vprašanje. Drago mi bo, če mi boste sporočili pri katerih boleznih, razen kot pri virozah, hematologi ugotavljajo opisano krvno sliko. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ODGOVOR ŽE POSLAN.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

hvala za odgovor.

Ja zal ne vem odg na vase vprasanje.
Mene so poslali zgolj iz preventive v laboratorij kjer je bila krvna slika cisto ok. Nic povisano nic znizano.
In zdravnik je menil da je sedimentacija blizu mejne vrednosti in me dal v laboratorij se enkrat po enem tednu ter potem se cez dva dni.
Nobene spremembe, le znizani nevtr. levkociti in zvisani limfociti.
In sedaj moram spet v laboratorij cez dva tedna, saj meni da je lahko mevarno ce se nevtrofilci prevec znizajo in da ni normalno da je temu tako ce se jaz pocutim ok in da se ne povisajo limfociti in znizajo nevtrofilci ker jim je dolgcas. Tako mi je rekel.

Ne vem zakaj me tolikokrat posilja in kaj hoce s tem doseci?

Da me je ze strah ker ne vem kaj je narobe da sem ze v 14 dneh trikrat dala kri in bom ocitno se cetrtic.
Ne vem v cem je problem? Sem ze zmesana od tega laboratorija.

Hvala vam za vas cas in odgovor.

Verjamem, da so vam odveč sedanje kontrole krvi, ker nimate vtisa, da bi bilo prisotno neko obolenje. Upam, da je to res, vendar se strinjam z vašim zdravnikom, ki želi zanesljivo potrditev, sicer sem vam že svetoval posvet pri hematologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

pocutim se sicer dobro le utrujena sem, verjetno tudi od treningov in premalo spanca.
Sicer ce je bila krvna slika cisto ok pred 12 dnevi in so se nevtr. levkociti znizali in limfociti povisali po enem tednu, ko sem morala ponoviti krvno sliko, menim, da ne bi smelo biti kaj tako strasnega narobe. Upam vsaj da je temu tako.
Je pa res da sem v tistem tistem tednu veliko trenirala in imela neuravnotezeno prehrano-premalo vnosa beljakovin in hidratov, saj sem jedla samo solato in sadje in je bil to edini obrok v celem dnevu po fizicnih naporih, smatram, da so ta odstopanja pri krvni sliki zaradi tega.
Upam, da je temu tako in da bo cez dva tedna, ko moram na ponovno kontrolo krvi, drugace.
Verjetno vse rabi svoj cas da se postavi na svoje mesto.

In mocno upam, da ni res kaj narobe.

Hvala vam.

Upam, da vam je znano, da smo zdravniki odgovorni za zdravje bolnikov in, da si moramo prizadevati da najdemo razlago za vsak izvid krvne preiskave. Morda je pri vas najdena nepravilnost še dopustna. Pogovorite se z izbranim zdravnikom ali shematologom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Upam, da vam je znano, da smo zdravniki odgovorni za zdravje bolnikov in, da si moramo prizadevati da najdemo razlago za vsak izvid krvne preiskave. Morda je pri vas najdena nepravilnost še dopustna. Pogovorite se z izbranim zdravnikom ali shematologom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

res je, imate prav.
Ceprav je nekaterim zdravnikom vseeno oz se ne zavzamejo za pacienta kot bi morali.
Po eni strani sem vesela, da moj osebni zdravnik vztraja pri tem da se pac kontrolira zadevo, saj mu ocitno ni vseeno in zeli vedeti zakaj je tako oz ce se bo izboljsalo. V kolikor se ne bo, pa bom zal mogla k hematologu.
Upam da se bo stanje izboljsalo.

Najlepsa hvala za vas cas in odgovor ter vse dobro se naprej.

Lep dan.

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

bila sem ponovno na odvzemu krvi.
Sedaj so nevtr. levkociti se nizji limfociti pa visji.
Mene je ze resnicno strah ker ne vem zakaj padajo in zakaj se visajo.
Je mozna kasna resna bolezen?

Hvala za odgovor.
Prilagam sliko izvida.

Ugotavljam, da vaš osebni zdravnik pričakuje, da se bodo vaši izvidi le normalizirali in, da še ni potrebno mnenje hematologa. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close