Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srce – psihično na tleh

Srce – psihično na tleh

Spoštovani,

stara sem 25 let in že več let imam težave z anksioznostjo. Ne jemljem nobenih zdravil, sem se pa odločila, da stopim do psihoterapevta in psihiatra.

Odkar imam težave s paničnimi napadi poznam tahikardijo. Zadnje čase pa opažam, da ko sem psihično porušena in imam pulz povišan, da mi srce preskakuje. Če dam primer – grem po stopincah gor in se uležem … dela srce pospešeno v ritmu, potem pa kar naenkrat upočasni, potem pa spet hitro… in to se nekajkrat pojavi. To opazim samo če si dam prst na vrat, da preverim pulz, drugače pa ne.
Prej tega nisem nikoli opažala, samo tahikardijo.

Sedaj me zelo skrbi, da je s srcem kaj narobe.

Vsebina dopisa dopušča sum, da se pri vas ponavljajo pogosti posamezni prezgodnji srčni utripi in obdobja rednega, hitrega bitja srca. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku in daljši posnetek EKG. Verjetno se bi stanje zboljšalo že z jemanjem blagega pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ka se zgodi s šivi ki jih kirurg prišije po operaciji na srčni mišici zaradi vsd-ja.Baje da se šivi sami od sebe raztopijo oz. razgradijo čez čas in na srčni mišici ostane mala nepomembna brazgotinica. je to res ?

za vaš odgovor se vam že v naprej zahvaljujem
lp

nova
Uredništvo priporoča

Res je, da ste dobili pravilne podatke. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
A je to ziher da šivi odpadejo cez cas na srcni misici po operaciji na odprtem srcu zardi operacije VSD-ja ?

Lp

Kirurgi pri operaciji srca uporabljajo šive, ki se resorbirajo. Mislim, da je bilo tako tudi v vašem primeru. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Potemtakem po pravocasni VSD operaciji v otrostvu, druzinska anamneza je povsem normalna , je normalna zivljenjska doba pricakovana ?

Lepo bi prosil za odgovor
Hvala

Da.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close