Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija srčno popuščanje in operacija

srčno popuščanje in operacija

Pozdravljeni, moj oče (85 let) je srčni bolnik in ima že nekaj let težave z ožiljem , zatekajo mu gležnji in na na tem mestu se delajo gnojne rane, ki se ne celijo. Zdaj se je pa zadeva toliko poslabšala, da ga je zdravnica nujno napotila v bolnišnico zaradi teh žil. Je tudi sladkorni bolnik, ima tudi malo kil več kot bi jih smel imeti. V bolnišnici so še ugotovili da ima vodo v pljučih, tako da je zdaj že en teden na kisiku. Me pa zanima če mu lahko zdaj opravijo operacijo, ker ima srčno popuščanje in vodo v pljučih? Pride lahko do kakšnih zapletov? Jemlje zdravila za srce in sladkor. V tem času ko je v bolnišnici zdravniki niso nič specifičnega dorekli, me pa skrbi kako je zdaj s to operacijo, da se mu stanje glede srca še ne poslabša, če je sploh varna v njegovem primeru?

Hvala vnaprej za vaš odgovor

Medicina je v zadnjem času toliko na¸predovala, da je bolnikom s popuščanjem srca možno pomagati z operacijo srca, vendar ne vsem.
V dopisu je premalo podatkov, da bi lahko odgovoril na vprašanje ali pride operacja srca pri vašem očetu v poštev (debelost, sladkorna bolezen starost, itd.). Priporočam posvet ri zdravnikih, kiga zdravijo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close