Najdi forum

Spoštovani,

danes so mi opravili prevenitvni EKG, delali so ga kakšnih 7x, rezultati treh so naslednji:

1)
Vent.rate 101 bmp
QRS duration 78 ms
QT/QTc 340/440 ms
PR interval 120 ms
P duration 90 ms
RR interval 594 ms
P-R-T 62 91 61

Sinus tachycardia
Rightward axis
Nonspecific ST abnormality
Abnormal ECG

2)
Vent.rate 96 bmp
QRS duration 80 ms
QT/QTc 366/462 ms
PR interval 122 ms
P duration 104 ms
RR interval 625 ms
P-R-T 62 90 54

Normal sinus rhythm
Rightward axis
Nonspecific ST abnormality
Abnormal ECG

3)

Vent.rate 87 bmp
QRS duration 80 ms
QT/QTc 372/447 ms
PR interval 122 ms
P duration 102 ms
RR interval 689 ms
P-R-T 64 92 51

Normal sinus rhythm
Rightward axis
Nonspecific ST abnormality
Abnormal ECG

Je kaj alarmantnega? Sicer me že nekaj časa boli v prsnem predelu – topa bolečina, a se nekako prepričujem, da je to mišično-skeletna bolečina. Stara sem 34 let, Krvni tlak imam ponavadi nizek 100/70. Razbijajnja srca običajno ne čutim – razen ob hoji po stopnicah. Pulz imam pa običajno okrog 80.

Ker zdravnici ni bil všeč moj EKG, me je poslala h kardiologu. Na pregled bom čakala pol leta. Je ta čakalna doba v mojem primeru sprejemljiva?

Hvala in lep pozdrav!

V sodobnih elektrokardiografih je navedena slika “idealnega” EKG. Zadostuje majhen odklon od brezhibnega posnetka, da ga aparat zabeleži z besedami “nespecifične nenormalnosti”. V večini primerov gre za majhne spremembe v poteku segmenta ST v posnetku Ekg zaradi živčnih vplivov na srce. Mislim, da imate zdravo srce in, da gre za stresne vplive na srce zaradi čezmernih duševnih obremenitev. Priporočam zdrav način življenja kamor spadajo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 -6 krat na teden, nekajenje, itd. Če vam je zdravnica pripravljena izpolniti napotnico za pregled pri kardiologu, opravite pregled, zato, da bo posnetek koristen za vselej.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V sodobnih elektrokardiografih je navedena slika “idealnega” EKG. Zadostuje majhen odklon od brezhibnega posnetka, da ga aparat zabeleži z besedami “nespecifične nenormalnosti”. V večini primerov gre za majhne spremembe v poteku segmenta ST v posnetku Ekg zaradi živčnih vplivov na srce. Mislim, da imate zdravo srce in, da gre za stresne vplive na srce zaradi čezmernih duševnih obremenitev. Priporočam zdrav način življenja kamor spadajo tudi polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 -6 krat na teden, nekajenje, itd. Če vam je zdravnica pripravljena izpolniti napotnico za pregled pri kardiologu, opravite pregled, zato, da bo posnetek koristen za vselej.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close