Najdi forum

Utrip srca

Pozdravljeni!

Sem fant, star 16 let. Ukvarjam se s športom in sicer s košarko. Nimam nobenih problemov razen enega, ki pa res nevem kaj naj bi to bilo in bi bil res hvaležen za odgovore. Imam to težavo, da med treningom vsake toliko časa ( mogoče 1 na teden ) se mi zgodi, da ob obremenitvi ali pa po obremenitvi začutim čuden občutek, neznam točno povedati kje, ampak mislim da v grlu. Občutek je tak kot pri joku oziroma kot da mi telo sporoča da bi mogel bol dihati. Zraven tega občutka pa začutim tudi povečan utrip ki traja maksimalno 2 minuti ( frekvenca utripa ne presega 120 do 130 utripov na minuto ). Bral sem že veliko o napakah na srcu, o aritmijah in o zadebelitvi srčne mišice pri športnikih. Največji simptom naj bi bila bolečina v prsih, ampak jas je ne čutim.
Lepo vas prosim za odgovore in nasvete in če mi pojasnite kako izgleda pregled srca.

Najlepša hvala za odgovore ze vnaprej.

Lep pozdrav Jakob!

Mislim, da gre za motnjo dihanja pri zdravem človeku, ki je duševno preveč obremenjen. Upam, da je prehodni pojav, ki bo lahko v kratkem izginil ob zmanjšanju skrbi in duševnih obremenitev. Ni zadržkov za jemanje blagega pomirjevala (na pr.tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanima me še ali je dobro, da bi vseeno šel na teste in pregled. Zanima me kako dobri so privat kardiologi in če se mi splača iti na privat kardiološki pregled…Še to vas vprašam malo osebno ampak vseeno… Mislite, da bi bila ta duševna obremenjenost bila zaradi tega, ker meni je pred dvema letoma umrl oče in od tega naprej se meni to pojavlja?

nova
Uredništvo priporoča

Po sporočenih podatkih v vašem dopisu, mislim, da imate zdravo srce in zdrava pljuča ter, da so motnje navedene v dopisu psihičnega izvora. Ni pa zadržka, da prosite izbranega zdravnika, da vas napoti na pregled EKG. Upam, da ne kadite. Lahko kupite v najbližji lekarni tablete Persen, ki so v prosti prodaji in jih vzamete eno ali dve na dan v dneh, ko pričakujete moteče znake. Ni pa zadržka, da opravite pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za vaše odgovore…in ne, ne kadim.

lep pozdrav

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanima me problem preskakovanja srca, danes me že celi dan muči ta občutek. Sicer to ni prvič imam ga že leta..sem bila na preiskavah pri kardiologu, imela holter, uz srca in ožilja….preiskave so že nekaj časa nazaj. pri preskoku imam občutek, da me tišči na kašljanje. nimam pa nobenih tesnob, težav, težkega dihanja pri fizičnih aktivnosti. Malo me moti, ker je res že nekaj časa odkar sem imela tako dolgo to težavo. Ali je možno, da je vzrok predmenstrualno obdobje, mogoče leta 47?…s športom se ukvarjam dokaj redno, sem na zraku….
hvala za odgovor

Mislim, da se pri vas ponavljajo prezgodnji utripi (ekstrasistole), ki nastopajo pri bolnih in zdravih srcih. Glede na vsebino dopisa mislim, da imate zdravo srce in, da so sedaj , za njihovo ponavljanje, krive duševne obremenitve, vremenski vplivi, motnje menstruacijskega ciklusa, itd. Priporočam zdrav način življenja kamor spadajo tudi polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden in blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor….

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Stara sem 27 let in že od nekdaj opažam da imam na trenutke malo višji srčni utrip, na trenutke tudi malo aritmije. Ekg je bil narejen, ampak brez posebnosti.
V juniju letos sem imela operacijo, med katero so opazili povišan srčni utrip. Prvo noč sem bila na intenzivni, kjer se je to še 1x ponovilo. Imam napotnico za 24urni eekg in kardiologa. Zanima me kako je lahko to nevarno ? Ko sem se zbudila iz operacije sem se počutila vredu.. So bili pa kar malo jezni ker baje nisem tega povedala.. sicer sem omenila na pregledu pred operacijo, kjer pa so mi rekli da ne bo problem.. po operaciji je bil kirurg kar malo jezen.. pravi da so se ustrašli.. ne vem pa česa ker povedali več niso. tudi na odpustnici piše samo motnja srčnega ritma. tam je sicer me pregledala ena kardiologinja.. naredila ekg in malo pogovora.. toje pa to.. zanima me kako lahko to vpliva na prihodnje operacije oz kako je lahko to nevarno?
hvala za odg..
lp

Iz vsebine vašega dopisa ne morem ugotoviti katero motnjo srčnega delovanja ste imeli v času ko ste ležali pred operacijo oziroma v času operativnega posega. Možno je, da ste imeli le nenevarno hitro bitje srca zaradi duševne vznemirjenosti ali pa napad hitrega bitja srca, ki je lahko nekoliko nevaren. Obe obliki pospešenega bitja lahko nastopita pri zdravih in bolnih srcih. Pri pregledu bolnika v času motnje ritma laho ugotovimo za katero obliko hitrega bitja gre in utrezno ukrepamo. Mnogo krat smo uspešni že z navadnimi pomirjevali. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Iz vsebine vašega dopisa ne morem ugotoviti katero motnjo srčnega delovanja ste imeli v času ko ste ležali pred operacijo oziroma v času operativnega posega. Možno je, da ste imeli le nenevarno hitro bitje srca zaradi duševne vznemirjenosti ali pa napad hitrega bitja srca, ki je lahko nekoliko nevaren. Obe obliki pospešenega bitja lahko nastopita pri zdravih in bolnih srcih. Pri pregledu bolnika v času motnje ritma laho ugotovimo za katero obliko hitrega bitja gre in utrezno ukrepamo. Mnogo krat smo uspešni že z navadnimi pomirjevali. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Opisano ni bilo nič posebno/samo motnje srčnega ritma… je pa res da me je bilo operacije zelo strah (prva operacija itd).. sama sicer občasno začutim povišan utrip (predvsem zaradi nervoze), ki pa mine.. Zanima pa me kako je lahko to nevarno med operacijo? Verjetno pa se obnašanju srca med operacijo ne moramo izognit tudi če bi zdaj začela jemat pomirjevala, oz po potrebi kašna zdravila s strani kardiologa. ?

lp,

Naj še povem da so mi 10 let nazaj pri kardiologu ugutovilo prolaps mitralne zaklopke , sicer v minimalnem obsegu (oz kako se to reče, ni moteče 🙂 )..
Sam EKG do zdaj ni pokazal sicer posebnosti.. (v cca 6 mesecih narejen 4x), čakam sedaj še na holter , kjer se bo verjetno kaj bol vidlo..

Izgleda, da se pri pri vas ob živčnih napetostih, sproži hitro bitje srca, ki ni nevarno. Lahko ob takem stanju vzamete pomirjevalno zdravilo (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close