Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija krvni tlak nihanje

krvni tlak nihanje

Spoštovani,
upam, da ste dobro.
Krvni tlak mi niha, zdravnik se ne ve odločiti kaj bi, ali bi mi predpisal tablete ali ne.
Pred 3 leti je ob obisku zdravnika bil 189/100, tedaj mi je takoj predpisal tablete, ki mi jih je po mesecu dni odvzel.
Pred mesecem dni pa sem padla na glavo in tedaj so mi na urgenci zmerili pritisk 189/125. EKG je bil ok.
Zdravnik mi je potem predlagal merjenje 10 dni, v teh 10 dneh je pritisk nihal, predvsem je bil višji spodnji.
Nekaj primerov:
124/91 dop,138/99 zvečer,
118/90 dop, 108/93 zvečer ,
140/96 dop,134/100 zvečer,
98/82 dop, 123/95 zvečer,
113/85 dop ,127/93 zvečer ,
91/76 dop,88/76, 121/90 zvečer,
88/76 dop,142/100 zvečer
111/84 dop, 122/92 zvečer
95/78 dop,113/87 zvečer itn……merjenja dop/zvecer.
Njegov zaključek, merjenje še mesec dni.
Nekaj dni nazaj mi je srce pričelo noro razbijati, ko sem stala v vrsti na pošti…ko pa sem odšla proti domu sem mislila…da bom padla v nezavest…včasih mi piska v ušesih in imam čuden občutek v prsih…ne vem…mravljincev ali bolečine …ki bi se širila ni.
Vaše mnenje bi mi pomenilo veliko.
Hvala za vaš čas.
lp
T.

Razen v dveh primerih je spodnji tlak stalno nad 85 mm Hg. Predlagam, da nekaj krat ponovite merjenja tako, da opravite merjenja sede, z neprekrižanimi nogami, z roko na mizi, z manšeto v višini srca, v mirnem okolju, ko se vam ne mudi. Opravite tri meritve v presledkih po 2 – 3 minute in sproti zabeležite vrednosti. Po dosedanjih izvidih bi se nagibal k mnenju, da so indicirani manjši odmerki zdravila za znižanje tlaka.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala za podan odgovor.
Zadeva je takšna, da je en mesec bil tlak normalen oz. nizek, sedaj pa je spet 14 dni spodnji visok tudi do 98. Merim zjutraj in zvečer, ob glavobolu tudi prej.
Pojavilo se je tudi rdeče oko, popokane žilice najprej v desnem nato v levem očesu.
Pojavljajo se glavoboli, takšni da Naglesin 500 nič ne prime, tudi dva ne.:(
Občasno mi šumi v ušesih.
Pazim na hrano, se gibljem, sem bolj med suhimi , 48 let.
Zdravnik mi glede na to, da je bil en mesec tlak ok, ni predpisal zdravil niti ponovnega pregleda.
Vaše mnenje?
Najlepša hvala in lep večer še naprej.
Hvala, da ste!

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da ne boste zgrešili če boste začeli redno jemati tabletko za znižanje tlaka v najnižjem odmerku vsaki dan in, da si redno kontrolirate tlak nekaj tednov v enakih pogojih. Če boste v tem času kdaj imeli zvišane vrednosti lahko vzamete še dodatno tabletko in obratno, da bi preskočili dan brez tabletke, če boste ugotovili, da je počutje slabo zaradi prenizkega tlaka. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani
najlepša hvala za odgovor.
Obstaja možnost pregleda pri Vas?
Pri zdravniku sem se narocila…pregled v naslednjem tednu…saj je danes spodnji tlak med 90 in 100…doma imam se sicer ki mi jih je zdravnik predpisal pred leti…a se veljajo…ko sem imela podoben problem…a se je tlak potem umiril…prenessa 4 mg lahko do pregleda vzamem le te?…
Hvala za vas cas in prijaznost
Tina

Delam od ponedeljka do petka na sedežu Društva za srce na Dalmatinovi 10 v Ljubljani. Bolnike sprejemam po dogovoru (tel 01.234.75. 55).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

…najlepsa hvala…vas kontaktiram jutri dopoldan tina

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close