Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ishemija srca

Ishemija srca

Pri rednem zdravniškem pregledu so glede na rezultat EKg posumili na ishemijo srca, napotnico čakam, zdravnica mi je rekla, naj se ne postavljam v dolgo čakalno vrsto pri kardiologu. ker imam doma dveletno deklico, mi lahko verjamete, da sem na smrt prestrašena. V družini nimamo srčnih obolenj, sama pa imam le žeta, sploh pa od nosečnosti naprej, močne krčne žile na zadnjem delu stegen. Ali bi to lahko bilo kako povezano z mojim srcem in kaj mi sledi, če se ishemija res potrdi?

Škoda, da v dopisu niste navedli vaše starosti. Domnevam, da ste mladi in, ker nimate v ožjem sorodstvu srčnih bolezni pri mladih sorodnikih, se nagibam mnenju, da imate zdravo srce in da je navedena sprememba v EKG prej posledica živčnih vplivov na srce kot znak nezadostne prekrvitve srca. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Danes sem imela pregled pri kardiologu, opravila obremenitveni test in uz srca. Izkljucil je ishemijo, zaklopke normalne, aorta normalna, ekg normalen, vse ok, levi prekat pa kaze na preboleni miokarditis, odebeljenost stene je namrec na zgornji meji in ta prekat kaze malo vecjo obremenjenost kot desni. Zdravljenje zaenkrat ni potrebno, me pa je poslal se na MR.Pred izvidom MR mi ne zeli podatki nobenih konkretnih odgovorov na to, ali se lahko stanje slabsa (sicer nimam nobenih tezav s srcem), ali se mi lahko kaj zgodi….Kaj me lahko caka ob taki diagnozi? Se vam pa se javim po MG. Hvala!!

nova
Uredništvo priporoča

Iz vsebine vašega dopisa ne morem sumiti na hudo prizadetost srca, zato vam težko odgovorim zakaj je kardiolog naročil še MR srca. Drago mi bo, če mi boste sporočili izvid MR. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

opravila sem MR srca s kontrastom, v izvidu med drugim pise:” 10 min po aplikaciji kontrasta je povisan signal v bazalnem delu posterolateralne stene v sredini miokarda. V postev pridejo spremembe po miokarditisu, diferencialno diagnosticno ne moremo izkljuciti Fabryjeve bolezni, priporocamo genetsko testiranje” Kaj naj bi pomenil prvi stavek, kaj hudega? Potrebujete se kak drug podatek iz izvida za interpretacijo? Hvala

Kardiolog, ki je opravil UZ pregled srca je ugotovil manjše spremembe v strukturi srčne mišice (zadnji spodnji del srca) ki dopuščajo misliti na redko srčno bolezen (Fabryeva bolezen) in je zato priporočil genetsko testiranje. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

=dgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mi lahko pomagate razumeti se, iz cesa bi izhajale nepravilnosti:
Levi atrij 21m2, desni atrij 20m2, debelina miokarda med 6 in 12mm. Volumni za levi ventrikel:
EF 66%, EDV 137ml, ESV 47ml, SV 90 ml, CO 5,3ml, masa miokarda 117g.

Med perfuzijo ni izpadov, perikard ni zadebeljen, bred petikardialnega in plevralnega izliva. Brez segmentalnih motenj krcenj, sistolna in diastolna funkcija sta ohranjeni.

Verjetno zaradi nekoliko povišanega krvnega tlaka.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Verjetno zaradi nekoliko povišanega krvnega tlaka.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

zopet se vam javljam po opravljenih genetskih preiskavah. Potrdili so mi Fabryjevo bolezen, čemur so pritrdili tudi na Centru za zdravljenje Fabryjeve bolezni v Slovenj Gradcu. Vsa zahvala in pohvala našemu zdravstvu, da se ne zadovolji zgolj s predpostavkami, ampak hoče dokončne odgovore. Lahko bi se ustavilo pri diagnozi miokarditisa in tako ne jaz ne moj otrok (ga bomo dali testirati, ko bo čas) ne bi vedela, da zna biti to življenje krajše kot pa bi si želeli.

Hvala za podatek

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za podatek

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close