Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Tezko dihanje in bolecina pri srci

Tezko dihanje in bolecina pri srci

Pozdravljeni,

Stara sem 28 let. KT jemljem že 8 let. 168cm/60kg. Dobra 3 leta imam težave z prebavo (izmenjavanje mehkega in trdega blata). Imam preveč želodčne kisline (ugotovljeno pri orl). Zaradi vseh teh težav sem bila na uz trebuha kjer je vse brez posebnosti razen v zolcniku imam polip velikosti 4mm, po vsej verjetnosti holesterolni, tako pise. Imam težave z hrbtenico, skolioza (bila sem na fizioterapiji, ki zal ne pomaga). Občasno imam težave z dihanjem in najhuje je ponoči. Osebni zdravnik je mnenja, da je občutek težkega vdiha povezan z bolečinami v hrbtenici. Bila sem tudi na uz pljuč, izvid je vredu. Skrbi me, da se za tem skriva kaj druga in da morda ni povezano z hrbtenico. Najhuje je ponoči. Večkrat na noč se prebudim zarad občutka, da ne morem do zraka. Potem se vsedem in sčasoma nekako uspem vdihniti. Občutek je tak, kot da ne morem vdihniti do konca. Res je zelo neprijetno. Danes ponoci pa me je zraven tega se tako nenavadno tiscalo v predelu srca, kot neka spikajoca bolecina. Malo sem prebrslala po internetu in se prestrasila da gre morda za popuscanje srca zaradi tezkega dihanja ? 🙁 Kateri pregled bi bilo vredu opraviti po vasem mnenju?

Hvala in lep pozdrav,
Sabina

Vsebina vašega dopisa nikakor ne kaže na popuščanje srca pač pa na značilne motnje pri bolezenskem stanju, ki ga imenujemo “nevrovegetativna motnja”. Pri taki “bolezni” so v ospredju občutki pomanjkanja zraka, občutki, da bolnik ne more dovolj globoko vdihniti, zbadajoče bolečine pri srcu, itd. Taka motnja navadno nastane pri ljudeh daljši čas preobremenjenih s fizičnimi ali duševnimi obremenitvami. V takih primerih priporočamo zmanjšaje telesnih obremenitev in duševno sprostitev, dnevno polurne sprehode in po potrebi jemanje blagih pomirjeval (tablete Persen, ki so v prosti prodaji ali zdravila na zdravniški recept).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor žepolan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor žepolan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close