Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Čudno dogajanje

Čudno dogajanje

Spostovani,

stara sem 31 let, sem 4 tedne po carskem rezu. Moja diagnoza je prolaps mitralne zaklopke z minimalno, nepomembno insuflienco (upam, da sem prav napisala).
Pritisk imam nekje 120/80, utrip med 80 in 105. Zadnje dni pa se mi dogaja zelo cudna stvar. Ko stojim in zazeham ali globoko vdahnem, se mi utrip srca slisi navzven (slisi se kot tiktakanje stenske ure, tak zvok). Ko izdahnem, neha. Zadeva je tako glasna, da sta ga slisala celo partner in moja mama, ki sta bila vsaj en meter proc od mene. Cez dan tega ni…ponavadi je zjutraj to prisotno ko vstanem.
Zadeva je kar malce strasljiva..moj osebni zdravnik nima pojma kaj bi bilo. Kisik v krvi je ok, ekg je bil ok, pritisk v redu. Poslusali so tudi pljuca in srce in je bp.

Kaj bi to lahko bilo? Ideja?

Hvala za vse mnenje!

Zelo verjetno gre za nekoliko bolj slišen zvok prezgodnjih utripov (ekstrasistol), ki jih do sedaj še niste imeli. Če se bodo ponavljali in vas motijo ker trajajo predolgo, jih lahko poskušate preprečiti ali skrajšati z jemanjem pomirjeval (tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Morda boste ugotovili v kateri legi telesa se bodo sprožili. Včasih se pojavijo prezgodnji utripi pri telesnih obremenitvah ali vremenskih spremembah, prehladih, duševnih nerazpoložejih. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close