Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Concor v nosecnosti

Concor v nosecnosti

Pozdravljeni dr. Cibic. Mene bi pa zanimalo kako je z jemanjem concorja v nosecnosti. V navodilih pise, da ga ni dobro jemati, vendar nevem s cim naj si pomagam. Imam ekstrasistole-zelo pogoste. Uz srca je bil v redu, na holterju pa mi je pokazalo nekaj pozameznih sves in sinusno aritmijo. Pred nosecnostjo sem redno jemala concor, ki mi ni vedno pomagal, bolj se mi je umirilo po helexu. Sedaj v nosecnosti pa res nevem s cim naj si ublazim ekstrasistole, so izredno motece in zaradi njih postanem zivcna. Ali so lahko nevarne?
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem,
Jana

Pozdravljeni, moje vprasanje ste najbrz spregledali. Vas lahko prosim za odgovor?Hvala, Jana

Se opravičujem. Pri nosečnicah smo zadržani v predpisovanju zdravil, zlasti v prvih mesecih nosečnosti. Ker imate pogostoma ekstrasistole pa vas motijo in povzočajo skrb je že prav, da se jih skušate iznebiti. Zelo priporočam zdrav način življenja in po možnosti 5 -6 krat na teden polurne sprehode, delno s pospešeno hojo. Morda bo ekstrasistol manj. Morda pa boste uspešni z nizkimi odmerki pomirjeval (tablete Persen, ki so v prosti prodaji, ali tablete Helex, ki so na zdravniški recept).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close