Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečine v levi roki

Bolečine v levi roki

Pozdravljeni,
že dalj časa se mi pojavlja čudna bolečina v levi roki (pol leta). Bolj gre za občutek teže oz. trganja v roki, ki je najbolj izrazit okrog komolca. Se pa tudi seli po celi levi roki. Občasno se mi pojavlja tudi hitro bitje srca in tiščanje pri srcu. Zaradi tega sem bila že pri svojem osebnem zdravniku, ki me je pregledal in mi naredil EKG(marca). Izvidi so bili sledeči:
RR 798 ms
P 82 ms
PR 138 ms
QRS 80 ms
QT 362 ms
QTC 407 ms

P (II) 0.08 mV
S (V1) -0.93 mV
R (V5) 0.83 mV
Sokol. 1.87 mV

ORS (T) contour abnormality
Consider anteroseptal myocardial damage

Stara sem 55 let. Glede na to, da sta oba starša srčna bolnika, me je zelo strah. Naj naredim UZ srca?
Hvala

Avtomatski odgovori, če so malo sumljivi, morajo biti potrjeni od kardiologa. Mislim, da kardiolog ne bo potrdil suma. Če je čakalna doba zelo dolga, lahko boste prej na vrsti pri obremenitvenem poizkusu. Indicirani pregledi (holesterol in gliceridi, krvni sladkor, krvni tlak, telesna teža, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za res hiter odgovor. Če prav razumem, po vašem mnenju ni potrebe po pretirani skrbi z moje strani. Naj povem, da imam holesterol in sladkor v normalnih mejah, kakšno leto nazaj sem imela tudi pregled ščitnice (bp). Imam pa nekoliko previsok krvni tlak (tam do 155790) in tudi telesno težo. Zaradi krvnega tlaka sem naročena na 24 urno merjenje.
Hvala še enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close