Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ultrazvok srca in šport

Ultrazvok srca in šport

Pozdravljeni,
nekaj dni nazaj sem imel ultrazvok srca, kjer so mi ugovotili naslednje:LV je normalno velik, hipertrofičen s povečano mišično maso brez znakov diastolne funkcije.Jasnih segmentnih motenj kontrakcije ne vidim. Zaklopke so morfološko in funkcijsko b.p.. Ni znakov zvišanega pritiska v RV. Perikard b.p. Glede na to, da se precej ukvarjam s športom sem sedaj v dvomih ali lahko s tem nadaljujem, saj mi je zdravnik rekel, da gre za posledico športa/naporov in je bolje da se izogibam večjim naporom. Drugo mnenje je bilo, da je to vse ok in lahko brez skrbi nadaljujem naprej….prosim še za vaše mnenje. Hvala.

Hvala za zaupanje. Glede na vsebino vašega dopisa težko bi se odločil za pravilen nasvet. Izgleda, da ste opravili UZ pregled srca pri dveh zdravnikih (kardiologih?), ki nista povsem enakega mnenja. Za lažjo oceno, bi svetoval še obremenitveni poizkus. Ker si predstavljam, da ne tekmujete za dosego najvišjih obremenitev ne nasprotujem obremenitvam po programu rekreativnega športa. Eventuelno kontrolni UZ srca čez eno leto.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Opravil sem tudi cikloergometrijo in sicer do 175 wat oz. 8.6 met. Dvojni produkt je 30.600 mmHg/min, v EKG ni bilo posebnosti. Vnaprej hvala za pojasnilo. Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, zahvaljujem se za odgovor. Opravil sem tudi obremenitveni test in rezultati so naslednji: obremenitev do 175 w (8.6 met), pri tem se je le zadihal, dvojni produkt je bil 30.600 mmhg, v EKG ni bilo posebnosti. Vnaprej hvala za dodatno pojasnilo oz. mnenje.
Lep pozdrav

Mislim, da ni zadržkov za športno rekreativno dejavnost. Kontrolni UZ srca čez eno leto je priporočljiv. Telesna teža?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close