Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Blaga mozganska kap

Blaga mozganska kap

pozdravljeni,moj brat je pri dobrih 60 letih utrpel blago mozgansko kap.prvi dan je tezko govoril,drugih znakov kapi ni bilo niti po pregledu v bolnici.ker se stanje drugi dan ni izboljsalo in smo opazili tudi malenkostno povesen ustni kot se je na pregled napotil se enkrat,na ct sliki se je pokazala kot doktor pravi zelo majhna kap,nekaj dni po diagnozi naj bi bilo stanje dobro,vendar ima se vedno tezave pri govorjenju pa tudi desna stran telesa ni popolnoma normalno mobilna.zanima me vase mnenje kaksne je tveganje za s tem povezane tezave v bliznji in daljni prihodnosti (zdravnik pravi,da naj bi se verjetno bolj ali manj opomogel),vendar me strasijo podatki o velikih tveganjih ponovitve mozganskih kapi v prihodnosti in druge s tem povezane tezave.

Lp.

Za možgansko kapjo lahko zbolimo vsi ljudje. K tej bolezni so bolj nagnjeni srčni bolniki, bolniki z visokim krvnim tlakom, debeli ljudje, sadkorni bolniki, kadilci, bolniki, ki so že preboleli kap, itd.
Če se bolnik drži priporočil za zdrav način življenja in redno jemlje predpisana zdravila lahko “uide” kapi ali zboli samo za obliko bolezni. ki se lahko pozdravi. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close