Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija ekstracistole, vrtoglavica, borelioza

ekstracistole, vrtoglavica, borelioza

Lepo pozdravljeni.

Upam, da ne bom predolg, vendar bi želel zajeti vse težave, ki se mi dogajajo v zadnjih dveh mescih.
Sem 37 let star oče, sem športno dokaj aktiven (nogomet, kolo, sprehodi) imam (vsaj jaz tako mislim) ne preveč stresno službo, delam pa 8 ur na računalniku. Edina zdravila, ki jih jem zadnjih 6 mescev je aploplin za pritisk (imel sem ga 140-150/90-98), sedaj ko jem zdravila je pritisk ok. Mogoče še pomemben podatek, da sem pred pol leta, na željo otrok, uspešno prenehal s kajenjem.

Začel pa bom z aprilom, ko se glavne težave še niso začele. Zaradi občasnih ekstracistol (imel sem jih 1 do 2 na teden) in ker se mi je ena zgodila pri nogometu sem se odločil, da si plačam kardiološki pregled. Naredili so mi UZ srca in obremeni test ter imel sem 24 urni merilec tlaka. Vse je bilo ok.
Pred tremi meseci pa se je začela rahla bolečin, kot nek krč v sprednjim delu vratu, pod brado. Nisem se pretirano s tem obremenjeval, je pa bilo moteče. Čez ca. 14 dni (od danes 2 mesca in pol nazaj) pa so se začele vrtoglavice, bolečina v zadnjem delu vratu in rahel pritisk v glavi. Občutek kot da imaš vedno kapo na glavi. Najbolj intenzivno v predelu čela in zadnjega dela glave. Težave so se pojavile s koncentracijo.
Vrtoglavice se praviloma začnejo zjutraj okrog 10te ure in trajajo do večera, zanimivo pa je, da praktično nikoli v avtu, ko vozim ali ko ležim.
Obiskal sem zdravnico, ki je opazila malce rdečkasto uho, dala mi je uspen 1500, ki ni pomagal z vrtoglavicami. Nato sem opravil še CT glave, pregled krvi, pregled ščitnice, uv vratnih žil in uv notranjih organov. VSE OK. Čakam še edino na ORL. Vmes se je vrtoglavica malo spremenila. Ko se sedaj pojavi ji sledita tresenje, utrujenost, slabost. Zadeva se pred mescem dni zgodila tako močno, da sem pristal na urgenci. Pregledal me je nevrolog in naredili so ekg. Povedali so da je grobo nevrološko vse OK.

Zdravnica je bila prepričana, da težave izvirajo iz vratu (pred leti so mi ugotovili nepravilno držo v vratnem delu). Moral sem nekaj dni pred spanjem vzeti tudi apaurin, da to sprošča mišice. (ni pomagalo) In za vsak slučaj še napotila na test za boreliozo. Test je pokazal rahlo prekoračeno vrednost igm (mislim da je rekla, da je 6). Zdravica interpretira zadevo, da bodisi, da je okužba končana ali pa me je samo oplazila. Predpisala mi je sumamed (6 tablet). Da test ponoviva čez pol leta in potem mora biti povišan igg.
Naj še povem, da sem v tem obdobju izgubil 6 kilogramov. Zdravnica je prepričana zaradi sekiranja.

Prosil bi za mnenje. Ne da ne zaupam moji zdravnici, ampak vi ste na svojem področju strokovnjaki, kot sem jaz na svojem.
– Ali so omenjene težave lahko povezane z berilo in če je borelia ali bo sedaj po antibiotikih, boljše/slabše …
– Ali bi moral ponoviti kardiološki pregled, število extracistol se je povečalo (1-5 na dan), imam rahlo tiščanje v prsih, praviloma v pleksosu. Imam močno (ne hitro) bitje srca. Bojim se, da mi je borelia poškodovala srce.
– Ali priporočate katerikoli drugi pregled
Hvala za odgovor.

Zanesljivih podatkov za organsko bolezen skoraj ne navajate. Infekcija z borelijo lahko povzroča pisano simptomatiko. Morda pa gre za motnje v delovanju nevrovegetativnega sistema. Morda ne bi bil odveč posvet pri infektologu. Vsekakor bi svetoval tudi blag anksiolitik, na. pr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji. Srečno..

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanesljivih podatkov za organsko bolezen skoraj ne navajate. Infekcija z borelijo lahko povzroča pisano simptomatiko. Morda pa gre za motnje v delovanju nevrovegetativnega sistema. Morda ne bi bil odveč posvet pri infektologu. Vsekakor bi svetoval tudi blag anksiolitik, na. pr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji. Srečno..

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Ali priporočate ponovn preventivni obisk pri kardiologu in kaj so motnje v nevrovegetativnem sistemu in kako se to pozdravi.

Hvala.

Pri nevrovegetativnih motnjah boliom svetujemo zdrav način življenja (nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, omejitev pitja alkohola in kave, zadostne nočne počitke, polurne sprehode delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden, jemanje predpisanih zdravil (več krat zadostujejo majhni odmerki blagih pomirjeval, na pr. Persen tablete, ki so v prosti prodaji) ali zdravila na recept, na pr. Lexaurin, Helex.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close