Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija modrice na nogah

modrice na nogah

Pozdravljeni.

Že nekaj časa se mi na nogah pojavljajo modrice. Nisem prepričana, da so prav modrice, vendar izgledajo tako. So take bolj rjavkaste lisice, dolge do 3 cm in široke okoli 1-2cm. Pojavijo se mi brez udarca, v to sem prepričana! Na otip sicer ne bolijo, izgledajo pa izredno neprivlačno. Naj omenim tudi to, da sem januarja izvedela, da sem slabokrvna oz mi primanjkuje železa. Sicer sem jedla Ferrum Lek, pa sem imela občutek, da ni nič boljše. Zdaj pa dva meseca jemljem majhne bele železove tabletke, tri na enkrat po trikrat na dan. Naj omenim še, da sem stara 18 let. Imam pa tudi potemnjene podočnjake, sklepam da tudi zaradi slabokrvnosti (in mogoče tudi zaradi tanke kože, saj se mi čez vidijo žilice).

Ali so lahko te “modrice” povezane z mojo slabokrvnostjo (kljub temu, da se v redu počutim), ali je to posledica jemanja tablet, pomanjkanja nečesa oz ali bi bilo to lahko kaj hujšega? Sem namreč kar zaskrbljena, osebna zdravnica pa je trenutno na dopustu, zato zaenkrat pišem vam.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Z besedo “modrice” imenujemo drobne “vene” (žilice) modrikaste barve, v glavnem v podkožju na nogah. Pri branju vašega opisa “rjavkaste lise, dolge 3 cm, široke 1 – 2 cm” nisem dobil vtisa, da gre za vene. V dopisu ni navedbe o trajanju pojava. Mislim, da ne gre za nevaren pojav. Po potrebi se posvetujte z dermatologom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close