Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija tolucombi 80/25

tolucombi 80/25

Pozdravljeni
stara sem 47 let. Zaradi visokega krvnega tlaka mi je zdravnik predpisla tablete tolucombi 80/50, eno tableto na dan zjutraj. Jemlem jih že pol leta ,.sem pa imela tudi ob tolucombi tabletih tudi še amplopin 5mg, vendar sva jih ukinila zaradi kečev v gležnjih. Pojavile so se mi bolečine v hrbtu in sklepih še posebno v gležnjih, bolečina je zelo neprijetna, kakšne hude otekline ni opazit. Zdravnik mi je dal napotnico za pregled za krčne žile, in meni da je to vzrok, čeprav jaz prej težav nisem imela, nevem zakaj ampak občutek imam da je to od tablet, je to možno?

Vaš zdravnik sumi, da so bolečine v gležnjih posledica krčnih žil. To ni izključeno. Ker vas boli tudi hrbtenica, bi prej posumil na bolečino v sklepih, morda zaradi posledic nenavadnih gibov. Ne nasprotujem pregledu zaradi krčnih žil, vsekakor pa predlagam, da poizkusite odpraviti motnjo s tableto proti bolečinam (Nalgesin, Naklofen, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Vaš zdravnik sumi, da so bolečine v gležnjih posledica krčnih žil. To ni izključeno. Ker vas boli tudi hrbtenica, bi prej posumil na bolečino v sklepih, morda zaradi posledic nenavadnih gibov. Ne nasprotujem pregledu zaradi krčnih žil, vsekakor pa predlagam, da poizkusite odpraviti motnjo s tableto proti bolečinam (Nalgesin, Naklofen, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close