Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nihanje krvnega tlaka slabost

Nihanje krvnega tlaka slabost

Lepo pozdravljeni ! Sem fant star 20 let imam naslednje težave namreč pri 6 letih so mi diagnosticirali Aortno Hipertenzijo vzrok ( zoožana aortna žila 2milimetra ) Jemal sem terapijo Enap 5mg zjutraj 5 mg zvecer do leta 2010. Po tistem letu sem tablete opustil saj težav ni bilo. Težave so se pojavile ponovno leta 2014. Ob sprejemu je tlak bil 194/100 bil sem pridržan v Bolnici in takoj pričel z terapijo enap takrat 10mg zjutraj , 10mg zvecer dodali so mi zdravilo Ormidol 50mg zaradi prevelikega pulza ( 140 ) Opravljeni so bili testi , UV srca , Ožilja, krvne preiskave Vse je bilo bp. Razen v ščitnici so najdli neaktiven gomol. Ščitniški hormoni so boli blago povišani. Nisem dobil nobenih zdravil za ščitnico. Čez 2 dni sem odšel domov in težave so izginile, do predkratkim. 4 dni nazaj sem odšel na urgenco zaradi zelo slabega počutja ter slabosti. Tlak je bil 189/98 , temperatura 37.5 opravili so EKG ,Ki pa je bil Bp prav tako ni bilo zaznanih nobenih šumov. Dali so mi pomirjevalo Lexaurin 3mg čez 1 uro je pritisk padel na 150/95. Poslali so me domov , vendar sem se cez 2 dni vrnil zaradi ponovnega problema slabost vrtoglavica suha usta kljub zaužitju tekočine. Tlak je bil 186/96 dobil sem tableto pod jezik ter lexaurin 3mg cez pol ure je tlak padel na 153/95 preusmerjen sem bil v internistično ambulanto kjer so mi vzeli kri naredili EKG , počakal na izvide in mi dejali da sem zdrav in da z Mano ni nič narobe razen rahlo povišan S-ALT 1.14 . Povedal sem da imam tezave z kislino obcutek napihnjenega trebuha vetrovi spahovanje slabost posumili so na GERB in mi predpisali Nolpaza 40mg vsako jutro na tešče ter Lexaurin 3mg po potrebi ( dejansko pritisk pade po pomirjevalih ceprav nisem bil pod no enim stresom) osebni zdravnik je povečal odmerek zdravil sedaj jemljem Enap 10mg zjutraj , 10 mg zvečer. Naslednje jutro dobil drisko rumene barve . Zbudim se z slabostjo. Čez dan je bilo kasneje vredu vendar mi je zvečer spet postalo slabo dobil sem grozen obcutek vrtoglavica omoticnost. Vzel sem Lexaurin pomiril sem se vender slabost je bila se vedno prisotna izmeril sem si krvni tlak ki pa je bil 155/98 umiril sem se in cez 10 min ponovno zmeril bil je 149/89 in cez naslednjih 20 min 131/87 takrat se mi je zacelo vrteti postal sem lačen. Po zaužitju hrane vrtoglavice več ni bilo.Tudi slabost je izginila. Z živci sem že čisto na koncu naj povem da sem se v 3 letah zredil za 40kg tehtam 105kg visok 170cm nisem imel zdrave prehrane , predkratkim sem začel delat v tujini vendar zaradi takšnega stanja sem se vrnil. Postal sem bled izgubil sem apetit nevem kaj naj naredim sedaj čakam na izvide ščitnice in na UV trebuha. Predvsem me zanimajo ta nihanja tlaka včeraj 186 danes 131 ali je vzrok za slabost krvni tlak ali kaj drugega ? Prosim za odgovor in lep pozdrav

New Report

Close