Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija NEBILET – ZAMENJAVA?

NEBILET – ZAMENJAVA?

Spoštovani!

Že več let imam previsok krvi tlak in od zdravil jemljem Prenesso 8 mg, Loristo 50, Rwel 1,5 mg in Nebilet 2.5 mg (½ tab) zjutraj, zvečer pa Lacipil 6 mg. Pritisk je povečini OK (zgornji med 130 in 150).

Pred približno tremi leti mi je zaradi visokih utripov in razbijanju srca (predvsem ponoči) zdravnik dodal Nebilet 5 mg. Ker je bilo zdravilo kar preveč učinkovito (utrip je bil med 42 in 50) mi je zdravnik manjšal odmerk, tako, da zadnje leto jemljem le ½ tablete. Utrip je sedaj med 48 in 55 kar je OK, moti pa me, da se (predvsem ponoči) pojavljajo ekstrasistole in močno razbijanje srca, kar prej pri odmerku Nebilet 5 mg ni bilo. Decembra sem, po predlogu izbranega zdravnika pričel z jemanjem Cipralex 10 mg, ki pa k umiritvi srca (predvsem ponoči – čez dan ne občutim v takšni meri) ni kaj dosti pomagal. Moje vprašanje: ali bi bilo bolje zamenjat Nebilet z npr.: Concor-jem. Potem bi verjetno lahko prenehal z jemanjem Cipralex? Zanima me tudi kolikšno je najnižje št. udarcev/min., da je še varno. Verjetno to ni pri vseh ljudeh enako, vendar neka meja morda je predvidena (35, 38 ali 40 udarcev/min.).

Za vaše odgovore vnaprej zahvaljeni!

Spoštovani,
že pred časom sem vas prosil za nekaj pojasnil – odgovorov, na katera pa ni bilo odziva. Ker vidim, da drugim redno odgovarjate se je to moje pisanje najbrž nekako izgubilo. Zato vas še enkrat prosim za vaše mnenje!

Lepo pozdravljeni!

Concor in Nebilet sta “sorodnika”, ni pa izključeno, da bo Concor manj znižal srčno frekvenco kot Nebilet. Ni zadržkov, da ga poizkusite. Namesto Cipralexa (antidepresiv) poizkusite Lexaurin ali Helex (anksiolitika). Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

zanima me še kolikšno je najnižje št. utripov srca/min., da je še varno. Verjetno to ni pri vseh ljudeh enako, vendar neka spodnja meja pa morda je predvidena (35, 38 ali 40 utripov srca/min.?).

Za odgovore se lepo zahvaljujem!

En vrhunski češki športnik, ki je živel in tekmoval v prejšnjem stoletju (Zatopek? ) je imel, v mirovanju , redno bitje srca 28 utripov na minuto. Menda je to bila edinstvena normalna srčna frekvenca. Na splošno je lahko najnižja normalna srčna frkvenca okrog 35 utripov na minuto. Pri treniranih zdravih ljudeh štejemo še za normalne frekvence okrog 45 utripov na minuto.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close