Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija VISOK PRITISK

VISOK PRITISK

Spoštovani, že tri leta jemljem zdravila proti visokemu krvnemu pritisku. Začela sem zjutraj s piramilom, ker pase spodnji pritisk ni zmanjšal pod 95 sem dobila za zvečer lacipil prvo 2mg , nato 4mg. Po treh mesecih jemanja , je bil zjutraj spodnji pritisk še vedno previsok nad 90, včasih tudi čez 100. Zdravnik mi je nato zamenjal piramil, tako da mi je predpisal prenesso 4 mg zjutraj in lacipil naprej. Pritisk je bil potem nekako v mejah normale spodnji še vedno do 90.
Nakar mi je zdravnik zamenjal zdravila z amlesso 4mg/10mg. To zdravilo mi je pritisk lepo uravnalo, vendar sem začela zatekati v noge. Zato sem spet začela s prejšnjo terapijo prenessa in lacipil, vendar pa zdaj opažam, da imam tudi zatečene noge, to sem opazila zdaj, ko obujem čevlje, čez zimo v škornjih tega nisem tako opazila, pa tudi čutim pritisk in bolečino v nogah.
prosim vas za nasvet. Stara sem 55 let.

Včasih težko ugotovimo zakaj se pri bolnikih pojavijo nepričakovane motnje. Pri branju vašega dopisa sem posumil, da je vaše zatekanje nog postalo stranski učinek lacipila. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Včasih težko ugotovimo zakaj se pri bolnikih pojavijo nepričakovane motnje. Pri branju vašega dopisa sem posumil, da je vaše zatekanje nog postalo stranski učinek lacipila. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close