Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izpust utripa

Izpust utripa

Pozdravljeni. Vsako dnevno in čez cel dan me mučijo čudni utripi. Včasih se zgodi da par utripov izpusti včasih pa mi srce zatrepeta. Utrip pri zem ni povišan. Drugače se moj utrip giblje med 80 in 100. Opravila sem uz srca in obremenitveni test in je bilo vse bp. Tudi ekg je bil normalen. Sicer se pocutim dobro kljub tem cudnim utripom. Me pa vsakodnevno grabi strah in panika. Kako si lahko pomagam.

Napisali ste, da ste opravili več preiskav srca in, da so bili vsi izvidi v nomalnih mejah. Očitno imate zdravo srce(!), ki pa reagira z nerednimi prezgodnjimi utripi. To se dogaja pri ljudeh, ki so preobremenjeni na delovnih mestih ali doživljajo čezmerne duševne obremenitve (neurejeni odnosi na delovnih mestih ali v domačem okolju, brezposelnost, pri ženskah motnje menstruacijskega ciklusa, kajenje, itd.). V takih primerih bolnikom svetujemo, da se čimveč izogibajo stresnim situacijam in priporočamo polurne sprehode, delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden. Po potrebi predpišemo blaga pomirjevala , na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji ali zdravila na zdravniški recept.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close