Najdi forum

izvidi krvi

Pozdravljeni.
zanima me za moža,glede krvnih izvidov.Vse izvide ima normalne,predvsem ggt,ast in alt. Povečano ima U Amilazo in sicer 7.
Je možno da zaradi alkohola?Vsak dan spije 0,03 šnopsa. Samo to zjutraj ob kavi,da mi pove. Ali je możno da pije na skrivaj več in da ima kljub temu jetrne teste normalne?Nikjer ne najdem tega podatka,da bi imel kakšen ‘alkoholik’ normalen ggt?me res skrbi in bi se rada prepričala,da mi ne laže.Hvala
Hvala!

Kolikor mi je znano, redno uživanje alkohola kvari delovanje jeter, ki se kaže s povečano vrednostjo jetrnih encimov, zlasti gama GT. Verjetno vaš mož redno uživa samo manjše količine alkohola in se morebina okvara jeter še ni pokazala. Vsekakor priporočam kontrolo v teku enega leta.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Kolikor mi je znano, redno uživanje alkohola kvari delovanje jeter, ki se kaže s povečano vrednostjo jetrnih encimov, zlasti gama GT. Verjetno vaš mož redno uživa samo manjše količine alkohola in se morebina okvara jeter še ni pokazala. Vsekakor priporočam kontrolo v teku enega leta.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close