Najdi forum

Pozdravljeni,
meni so odkrili ASD,čisto po naključju,ker je na službenem zd.pregledu odkrila šum na srcu. Naredili so mi UZ srca in ugotovila,da imam povečan desni del srca in da imam luknjo v srcu. Stara sem 34let, nekaj časa sem opazila da sem rahlo zadihana,a sem to pripisovala,povišani telesni teži in slabi kondiciji. Drugih težav ni bilo. Ob pregledu pljuč mi je zdravnica povedla,da niso poškodovana in enako tudi da ni posledic na srcu. Zanima me kako poteka operacija,koliko časa si v bolnišnici, koliko dolgo se čaka na termin,kakšne so lahko posledice v kolikor se ne operiram. Hvala

Imam premalo podatkov za pravilen odgovor. Izgleda, da vas je pregledal kardiolog ki vam je, upam, povedal kako naprej. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
v izvidih mi piše, da imam povečan ASD, ki v projekciji 4. votlin meri 2,8cm. V kratki parasternalni
projekciji pa 1.4cm.
Prisoten je tudi velik levo-desni šant.
Srčne zaklopke so normalno delujoče.Prisotna je blaga trikuspideralna regurgitacija.Tlak v plučih glede na hitrost regurt., curka ocenjen normalno.Prisotna je tudi blaga pulmonalna regurgitacija.
Mi lahko razložite, kaj to pomeni,koliko mi je potrebna operacija.
Hvala.
Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Glede na vsebino vašega dopisa sklepam, da so vam zdravniki že povedali, da je prisotna razmeroma velika odprtina v steni, ki loči desni preddvor od levega. V takih prmerih je lahko prizadeta funkcija srca, ki je ne moremo pozdraviti z zdravili.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
po opravljenem pregledu TEE,na katerem je ugotovljeno sistoličen tlak v desnem prekatu 37mm Hg,
defekt preddvornega septuma vel.1,4 cm z ohranjenimi robovi in prisotno Eustahijeva valvula.Vse zaklopke normalne. Defekt primerem za perkutano zapiranje. Zdravnik mi je razložil, postopek operacije in da ni kakšnih večjih omejitev do same operacije. Mene zanima kaj pomenijo ta odstopanja,do kakšnih zapletov lahko pride pri tem zapiranju, kako reagirajo v primeru da ni mogoče zapreti, ali takorat vseeno odpirajo srce.Koliko dolgo traja rehabilitacija, ter kakšna je kakovost življenja po zapiranju ASD-ja.
Hala za odgovor.
Lep pozdrav.

Morda vam je zdravnik premalo natančno povedal kako poteka operativni postopek. Bodite brez skrbi. Izgleda, da so robovi odprtine taki, da bo potekalo zapiranje brez zapletov in, da bo tudi potek po operaciji brez zapletov. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Morda vam je zdravnik premalo natančno povedal kako poteka operativni postopek. Bodite brez skrbi. Izgleda, da so robovi odprtine taki, da bo potekalo zapiranje brez zapletov in, da bo tudi potek po operaciji brez zapletov. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close