Najdi forum

holter

Spoštovani,

kardiolog me je poslal na holter, zaradi čudnega bitja srca. V izvidu piše:

Povprečni srčni utrip 79/min. Prisotna je zelo živahna ektopična aktivnost v smislu VES in SVES. VES je bilo 390 ali 0,4 %, enkrat v smislu neobstojne PSVT s 4 zaporednimi QRS kompleksi. SVES so bile zelo pogoste (14938 ali 13,8 %), zelo pogosto v smislu neobstojnih supraventrikularnih tahikardij, najdaljša v trajanju 1.36 min s porastom pulza do 193/min v smislu fibriloundulacije atrijev. Pavze so bile kompenzatorne po ekstrasistolah.

Diagnoze:
PSVT
Neobstojna vertikularna tahikardija
SVES
VES

Naj povem, da trenutno jemljem zjutraj 1 zvečer pa dve tableti Concor 1,25 mg.

Zelo me je srah, kaj pomeni izvid in ali je to nevarno za kakšen infarkt ali kaj podobnega. Občutim pa, da ko imam skrbi ali ob kakšnem neprijtnem dogodku se stanje poslabša.

Hvala za vaš odgovor.

Mislim, da je strah pred infarktom odveč. Je pa tako stanje nekoliko moteče. Zdravnik vam je predpisal Concor. Jemljite ga redno. Pričakujem, da bo učinkoval. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da je strah pred infarktom odveč. Je pa tako stanje nekoliko moteče. Zdravnik vam je predpisal Concor. Jemljite ga redno. Pričakujem, da bo učinkoval. Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

hvala za vaš odgovor. Zanima me, po kolikem času tablete začnejo delovat? Ali grem lahko v savno ali jo za srce odsvetujete.

Hvala

Pozdravljeni,

zanima me, če zaradi omenjenih težav obstaja kakšen zadržek, da grem v savno?

Hvala za vaš odgovor.

Če jemljete Concor redno lahko pričakujete, da bo nerednih utripov vedno manj. Morda bodo povsem prenehali, sicer ni zadržkov za dodatno jemanje blagega pomirjevala, na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ODGOVOR GLEJ ZGORAJ.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close