Najdi forum

alkohol

Spoštovani,

Prosim za vaše mnenje. Opažam da sestra (50let) zadnje čase na vsakem obisku skupnem druženju pije alkohol.To se dogaja kakšno leto.Tudi zjutraj ob kavi spije kozarček do dva žganja,da sama prizna in naj ne bi vsak dan..Ampak ne vem koliko je za verjeti.. Ker me skrbi za njo in me je strah da nima težav z alkoholom me zanima sledeče. Prejšnji teden je bila pri zdravniku zaradi težav s pritiskom in vzeli so ji kri.Tudi jetrne teste.Ggt je imela 0,22 kar je normalno?Torej je ta test zanesljiv kazalec da res ne pije veliko?Bi bil povišan če bi imela težave oziroma je pri vseh alkoholikih povišan ali so primeri,da ni vedno?Sama pravi da pretiravam,ampak me skrbi in res imam dvome.Hvala za vaš čas

Gama GT je pri vaši sestri še v normalnih mejah, vendar se bojim, da se bo zvišal, če bo še naprej dnevno segala po alkoholnih pijačah, saj veste, da so jetra pri ženskah mnogo bolj občutljiva za toksični vpliv alkohola. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close