Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Telovadba in pritisk v prsnem košu

Telovadba in pritisk v prsnem košu

Spoštovani,

spodobi se da se predstavim: moški, 37 let, delam v gozdu oz. na prostem, v prostem času kolesarim, vendar mi služba preprečuje vsakodnevno športanje (se pa na prostem zraku gibljem cel dan…).
Večkrat v zadnjih letih sem oddelal mesečne HIIT treninge, to je program, kjer 6 dni v tednu 45min do 60min telovadiš z lastno težo, vendar zelo intenzivno, torej 3x15min na polno.

Zaradi poškodb sem se jeseni precej poredil, zato zdaj že skoraj 6 tednov telovadim skoraj dnevno. Shujšal sem cca 10kg, na prehrano pazim…
V zadnjem tednu pa čutim med delanjem sklec bolečino v prsih, najprej na levi strani, nato pa še v desni. Ker me je med dvigom pričela zbadati tudi prsnica, delam po prilagojenem programu, torej sklec nič, vse ostalo “na polno”.
Se pa stanje ne izboljšuje, prsni koš čutim praktično ves dan, še najmanj ko telovadim. Bolečino si lahko prizadenem tudi sam s tem da ga stisnem vase. Ostrejša bolečina se pojavi tudi ko zamenjam položaj, tako leže kot stoje. Ker se jasno najbolj bojim za srce, vam pišem na tem mestu, moti me npr. da čez dan čutim malenkost vrtoglavice in nezbranosti, podobno kot pri nizkem tlaku, v levi roki pa imam “mravljince”. Ker gre po spletnem prebiranju za simptome AP sem jasno precej prestrašen.

Zanima me predvsem če je sploh možno, da dnevno telovadim 45-50min s pulzom 140-160, pri vadbi ne čutim težav, in imam hkrati težave s srcem?
Ne bi rad prekinil telovadbe, ne bi pa si rad povzročil (še večje) škode na stroju ki me poganja.

Za vaš čas in odgovor se vam vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

Odgovarjam z dvomesečno zamudo (zaradi daljše bolezni). Težave, ki vas vznemirjajo ne kažejo na bolezen srca. Zato ni zadržkov za redno dnevno (?) gibanje. Proti bolečinam lahko vzamete katerikoli tableto (Aspirin, Naklofen, itd.).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ogovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Ogovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close