Najdi forum

Miokarditis

Pozdravljeni
Lansko leto sem prebolel miokarditis. 5 dni antibiotiki in 1 mesec jemanja aspirina. Seveda mirovanje vsaj 1 mesec. Od takrat do cca 14 dni nazaj je bilo vse skoraj normalno. Kdaj pa kdaj sem opazil aritmijo, ampak je nekako šlo. Sedaj je pa 14 dni isto, če ne celo slabše kot pred 1 letom.
Rahlo imam omrtvinčeno levo roko, špikanje v prsih in rahla vrtoglavica. Bil sem tudi na magnetni resonanci srca in je bilo vidno da so ožiljki na srčni mišici. Bojim se, da se to nebi ponovilo. Ali so kakšna zdravila, ki bi jih moral jesti? Aja. Nisem napisal, da sem v 37 letu in da sem bil pred diagnozo fizično aktiven vsaj 3-4x na teden (tek, kolesarjenje, nogomet).

Glede na vsebino vašega dopisa bi težko posumil na ponovitev miokarditisa. Preventivno proti ponovitvi miokarditisa lahko svetujem le, da se izognite prehladnim bolezim in, da, če zbolite za virozo (prehlad ali gripa) začnete nemudoma jemati Aspirin in, da ostanete doma dokler ne ozdravite.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close