Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nestalen pritisk

nestalen pritisk

Spostovani

Stara sem 37 let. Suha, se zdravo prehranjujem, ne kadim ter imam zadostno fizicno aktivnost – se ukvarjam s sportom. Opazam da imam na vsake toliko visji tlak, vendar ne cem zakaj. Moj normalni tlak je od 105 – 120/60 – 75, utrip okoli 60. Potem se mi pa kar na vsake toliko – povisa pritisk ter utrip na 120 – 140/ 75 – 85, utrip okoli 80 – 95. To traja kake teden dva potem se nekako povrne na prejsnje stanje. Je to lahko nevarno? Ce imam tako visok pritisk moje pocutje ni ok – nervoza. Skupni holesterol je 4.5. Oce se zdravi za povisanim tlakom in sicer od 60tega leta dalje.

Morda je vrstni red nastanka težav obraten, da je najprej nerazpolženje. Vsekakor ni vam treba biti v skrbeh. Višina krvnega tlaka se pri vseh ljudeh stalno spreminja odvisno od razpoloženja, vrste dela, vremena itd. Če je v vaši širši družini več bolnikov z visokim tlakom, je morda tudi pri vas prisoten ta “dejavnik tveganja”.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close