Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Čudno bitje srca

Čudno bitje srca

Spoštovani,

lepo vas prosim za vaše mnenje. Približno 14 dni nazaj se mi je začelo dogajati, da imam večkrat dnevno občutek razbijanja srca – zagotovo 10 x ali večkrat. Čuden občutek, ki se mi pojavlja ne glede na to kaj delam, tudi v mirovanju oziroma predvsem v mirovanju ali pa takrat največkrat opazim. Občutek imam kot da me v prsih tišči, srce mi razbija in kot da včasih med normalnim bitjem utripne hitreje, včasih pa vmes tudi ne. Se opravičujem za čudno razlago ampak ne vem kako naj drugače opišem. Utrip si merim (sicer z nekim ne profesionalnim aparatom) ampak tam tudi vmes pokaže, kot da je sem in tja kakšen utrip drugačen, 2 hitra skupaj ali vmes kakšen počasen, sicer pa med 65 in 70. Težko pa rečem koliko je to točno, najbrž ne zelo. Pred enim tednom sem si šla tako ob tem čudnem občutku meriti še pritisk pa sem ga imela čez 180. Samo enkrat sicer. Skratka, počutim se čudno, v predelu srca ali pljuč kot da me stalno nekaj ščemi in tišči in kot da mi srce čudno bije, včasih za trenutek prehitro včasih prepočasi. Upam, da ste navajeni tako “strokovnih in natančnih” pojasnil in razumete kaj bi vam rada povedala. 🙂

Danes opažam, da me pri vdihu boli v prsnem košu, na sredini. Sicer sem prehlajena tako da je mogoče to tudi s tem povezano (kašljam, boleče grlo – ostala brez glasu, pri požiranju ne boli, vročine nimam). Seveda brskam po netu in znakih in možnih diagnozah, ki se pojavljajo zato naj povem še, da me je v preteklem tednu med tekom nekajkrat bolela rama (se mi zdi da desna, nisem pa 100%). Sicer dvomim, da je pomembno, pa vseeno, če že pišem… 🙂

Skratka, stara sem 36 let, nisem predebela, ukvarjam se s športom nekajkrat tedensko, zdravo se prehranjujem in sicer nimam nobenih zdravstvenih težav. Pod stresom nisem, vsaj nič bolj kot sem bila.

Lepo vas prosim za vaše mnenje, nisem namreč rada tista, ki podaljšuje vrste pri zdravniku zaradi nepomembnih zadev.

Hvala!

New Report

Close