Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Okrevanje po krvnem strdku

Okrevanje po krvnem strdku

Pozdravljeni!
Mama je doživela srčni infarkt kot posledica krvnega strdka.Stara je 73 let.Trenutno je na intenzivni negi , zasluga gre enoti ipp in helikoptrski enoti, ki so jo še pravočasno prepeljali v ukc lj. Tam so strdek razbili, bila je pri zavesti, brez zastoja.Ker so posledice bile hude je bila v umetni komi cca 48 ur,po sprejetju.Zdaj je na intenzivni negi.Neverjetno se mi zdi njena jasnost misli.Prizadetost pljuč je 30%,aritmija je še vedno prisotna.Včeraj so poskusili z elektrokonverzijo a žal po nekaj urah se je stanje spet poslabšalo.Prejema tudi antibiotik zaradi pljučnice. Nekako sem razumel,da lahko le čakamo ,če se srce samo resetira v povezavi z zdravljenjem z zdravili,kakšen drug poseg v posvetu z pulmologom ni mogoč.Sprašujem se kako je z možnostjo zdravljenja z elektrokonverzijo, ali kot je omenil zdravnik , da jo dajo v umetno komo.Upam , da sem pravilno opisal dejstva,se opravičujem za laični pristop.

Na intenzivnih oddelkih pri mnogih bolnikih si prizadevajo skrajšati kritično stanje z umetno komo. Sedaj je pri vaši mami v teku. Skušali so zboljšati stanje tudi z elektrokonverzijo. Hkrati bolnikom predpisujejo ustrezna zdravila. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close