Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija pekoča bolečina

pekoča bolečina

Pozdravljeni,
stara sem 32 let, načeloma zdrava. TeŽave imam s ščitnico, pa tudi s anksioznostjo, ki pa sem jo skoraj odpravila.
Že kar nekaj let opazujem, da imam vsake toliko izredno povišan srčni utrip (100 na minuto). Dogaja pa se mi tudi, zlasti v hribih, ko hodim (večinoma sicer ko se spuščam v dolino), da me med dojkami začne kot peči, zbadati, taka čudna bolečina, ki jo čutim tudi v hrbtu. Do sedaj sem mislila, da je težava v hrbtenici, danes pa sem zaseldila o angini pektoris. In če tako na grobo pogledam: nenehno imam občutek čisto rahlega tiščanjamed dojkami, vendar vedno mislim, da je to psihičnega izvora in je to tesnoba.
Kako se ugotovi, ali gre res za srčne bolezni? Z UZ? Je za pozdravit to potrebna operacija?

Hvala za vaš odgovor, vsekakor pa se bom tudi k splošnemu zdravniku napotila. Lp

Glede na vašo mladost in opis bolečine bi težko posumil, da bolehate za angino pektoris. Prej bi pomislil na bolečine, ki se ponavljajo ob duševnih in telesnih obremenitvah pri stanju anksioznosti. V to sliko sodi tudi pospešeno bitje srca. Bolnikom priporočamo zdrav način življenja kamor sodijo zdrava urvnotežena prehrana, normalna telesna teža, nekajenje, omejeno uživanje kave in alkohola, zadostni nočni počitki, izogibanje stresnim situacijam, redno zdravljenje morebitnih bolezni (visok krvni tlak, sladkorna bolezen, bolezen ščitnice, itd.) in polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden. Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala z vaš odgovor. Močno upam, da imate prav.
Načeloma se nikoli ne “spuščam” v strica googla, ampak tokrat sem res padla in mu nasedam podolgem in počez. Zadnje meseci imam tudi bolečine v nogah (večinoma zgornji del), brez kakršnih vzrokov. In potem vidim na netu, da je to “srčno žilna” težava. Pred dobrim letom, so mi oprivili EKG in pripisali, da so ugotovili sinusno bradikardijo. Je to kaj v povezavi z mojimi težavami? Pravite, da sem premlada, za angino…. Pa vendar: zakaj se mi to dogaja ob naporih?
Kot pravim: če seštejem pekočo, zbadajočo bolečino ob določenih naporih, tiščanje med dojkami, omotičnost, boleče noge brez vzroka in včasih povišan srčni utrip, potem se zares bojim, da je nekaj narobe. Čeprav mi zdravnica vedno posluša srce in pravi, da je ok.

Upam pa, da gre res za anksioznost in stres. Hvala

New Report

Close