Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Dviganje želodčne kisline skupaj z bolečinami v prsnem košu in levi roki

Dviganje želodčne kisline skupaj z bolečinami v prsnem košu in levi roki

Spoštovani,

Vem da imam probleme z dviganjem želodčne kisline, kar bi obrazložilo bolečine v prsnem košu. Ampak te bolečine se mi pojavljajo tudi ob stresnih situacijah in čutim tudi bolečine v levi rok od rame do do komolca in v prste, ampak ne čez celo rok, ali samo v ramo, ali samo v biceps,… . Poleg tega sem hkrati zelo utrujen in dostikrat imam občutek da težko diham. Napora dosti ne zmorem, poleg tega se ponoči zbujam iz nočnih mor z povišanim bitjem srca. Včasih gre bolečina tudi v vrat na levo stran.

Zdravnik mi je opravil lab. preiskave krvi in EKG leže, Oboje je bilo v redu. Za to mi pravi da je kriv stres. Nekako dvomim da je samo stres. Zdravnik trenutno ne vidi potreb po nadaljnih preiskavah.

Star sem 27 let. Res sem nekako obupan in se bojim da me bo en dan stisnilo pri srcu. Bi bilo smiselno da grem opravit samoplačniško EKG pod obremenitvijo ali kak drug test. Kje bi se dalo to
opravit (Obala)?
Problem je tudi da imam probleme s koleni in navadno me začnejo pri teku bolet in ne vem če bom zmogel nek daljši obrementiveni ekg test? Alternative dejanskemu naporu verjetno ni?

Glede na vašo mladost bi težko posumil na možnost, da je za napade bolečin, ki jih navajate, kriva ateroskeroza srčnih žil. Je pa lahko kriv krč (spazem) srčnih žil zaradi duševne napetosti (stres). V takih primerih bolnikom pomagamo s predpisom ustreznega zdravila (na pr. Helex ali Lexaurin po potrebi) in zdrav način življenja v katerega vkjučimo redne polurne sprehode 5 – 6 krat na teden, nekajenje, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Glede na vašo mladost bi težko posumil na možnost, da je za napade bolečin, ki jih navajate, kriva ateroskeroza srčnih žil. Je pa lahko kriv krč (spazem) srčnih žil zaradi duševne napetosti (stres). V takih primerih bolnikom pomagamo s predpisom ustreznega zdravila (na pr. Helex ali Lexaurin po potrebi) in zdrav način življenja v katerega vkjučimo redne polurne sprehode 5 – 6 krat na teden, nekajenje, itd.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close