Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija HIter, počasen srčni utrip

HIter, počasen srčni utrip

Pozdravljeni,
pišem vam , ker sem že čisto ubupana in na tleh.
Stara sem 33 let, nekadilka, 2 otroka
Pred 3 leti se mi je zgodilo prvič da sem imela napad hitrega hitja srca. To se je zgodilo ponoči, pulz 180 , trajalo nekaj minut in potem se je vrnil na nekje 90. Od takrat naprej sem imela pogosto težave in napade hitrega bitja. Težave smo predpisovali stresu. Nasploh pa moje srce bije vedno bolj hitro ( v mirovanju okoli 75-80)
Bila na ultrazvoku, ekg-ju… vse ok
Sedaj pa so težave sledeče. Napad hitrega bitja srca se nekaj časa že ni pojavil (cca dober mesec) , sedaj pa se mi dogaja da mi pulz nenormalno nizko pade. To pomeni da mi v mirovanju pade na 50/minuto. Ko grem po stopnicah mi bije okoli 100 , pridem do vrha , se vsedem in v roku pol minute mi pade pod 60. Vse bolj pogosto se mi dogaja da mi pade tudi na 50. Zaradi težav ki jih imam mi je zdravnica naredila Ekg. Takrat sem imela pulz 60, pokazalo pa ni nič
Kardiologa imam čez 2 meseca mene pa resnično skrbi kaj bi to lahko bilo. Živim v strahu, prestrašena sem in razumem zakaj imam tak padec pulza.
Nisem športnica, ukvarjam se z vadbo 1x tedensko.
Prosim za pomoč , kakšen bi lahko bil vzrok?
hvala

Upam,da je vaša zaskrbljenost odveč. Pri netreniranih ljudeh se srčna frekvenca lahko poveča pri vsaki telesni obremenitvi ali duševni stiski tudi na visoke, pretirane vrednosti in se kmalu lahko vrne na razmeroma nizke vrednosti (pod 50 na minuto). Mislim, da je tako stanje pri vas. Možnost obstaja tudi, da je hitro bitje ob naporu trenutek napada hitrega bitja srca, pogostoma prisoten pri ljudeh v stresnih stuacijah.
Ni zadržkov za nadaljevanje dosedanjega načina življenja. Lahko po potrebi vzamete blago pomirjevalo (tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala vam za hiter odgovor.
Odgovor me je pomiril vendar še vedno ne razumem zakaj je tako. Ali me mora skrbeti da mi srce peša?bi se bolezen pokazala na Ekg-ju ali ultrazvoku? Kakšen je lahko vrok tako nizkega pulza.
Pozabila sem omenit, da se mi vsak dan 2-3x na dan dogaja da me v vratu kar nekaj zaduši, istočastno pa čutim neke preskoke v srcu, težko opišem kaj točno se zgodi ampak je res neprijetno.
Predvidevam da me bo kardiolog poslala na 24 urno ekg merjenje vendar je do takrat še veliko časa in ne bi rada živela še 2 meseca v strahu.
Hvala za vaš odgovor.

Kot sem že svetoval, lahko vzamete nekaj dni Persen po 2 – 3 tablete
na dan. Sem prepričan, da bodo vsaj malo umirile srce. Lahko pa prosite izbranega zdravnika za utrezno zdravilo proti anksioznoti. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close