Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Atrijska fibrilacija

Atrijska fibrilacija

Pozdravljeni.
Moż je star 41 let in je lani junija preživel srčni infarkt (30 min oživljanja) Hitro je okreval in vse je bilo vredu ,dokler sedaj (med umivanjem zob) ni prišlo do atrijske fibrilacije s kolapsom,katera pa je po treh urah sama nehala in se je vzpostavil sinus. V bolnišnici je ostal 5 dni in AF se ni več pojavila. Aspirin in Efient so mu zamenjali za Plavix in Xarelto,čeprav so bili v dvomu kaj naj naredijo,ker se fibrilacija ni ponovila. Kmalu gre tudi na scintigrafijo srca,ker ne vejo ali je prišlo do neme ishemije,naj pa omenim,da je imel pred 3 tedni Uz srca in je bilo presenetljivo vse vredu,z minimalnimi znaki,da je preživel infarkt.
Skrbi naju glede krvavitev zaradi kombinacije obeh zdravil,saj so mu povedali,da vseeno obstaja možnost kapi in z leti procent možnosti narašča,se pa tudi zavedama,da ima zaradi fibrilacije 5x večjo verjenost za možgansko kap.
Zanima me,kako je v primeru,če se fibrilacija ne ponovi več in ali lahko gre na ablacijo,da ne bi rabil jemati antikoagulantov?

Hvala za odgovor.

Verjetno bo dobil informacijo koliko časa po ablaciji naj še jemlje antikoagulas.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor bo dobil po ablaciji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor bo dobil po ablaciji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Ne vem ali niste razumeli vprašanj,tega nisem sploh spraševala.
Hvala,upam,da še enkrat prebrete prvo sporočilo.
Lp

Vaše vprašanje: Če se AF ne ponovi več in ali lahko gre na ablacijo, da ne bi rabil jemati antikoagulantov.
Opravičujem se za nepravilen odgovor.
Pri bolniku, ki je enkrat imel AF se lahko AF ponavlja in če se pri preiskavah ugotovi možnost sanacije z ablacijo jo predlagajo. Ko ugotovijo uspešnost postopka se antikoagulans opusti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor.
Zanima me tudi,katerega kardiologa preagate za drugo mnenje,jaz sem imela v mislih dr. Andrej Pernat?

Hvala,lp.

V UKC v Ljubljani deluje več kardiologov. Posebno se z AF (atrijsko fibrilacijo) ukvarja več zdravnikov pod vodstvom dr. Pernata. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close