Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Minimalni prolaps mitralne zaklopke s trivialno regrutacijo

Minimalni prolaps mitralne zaklopke s trivialno regrutacijo

Pozdravljeni!

Najprej se vam lepo zahvaljujem za vaš čas in pozitivne besede, ki nam jih namenjate..
Sem v dilemi in sicer: imam minimalni prolaps mitralne zaklopke s trivialno regrutacijo. In imam kar dosti prezgodnjih utripov zadnje čase in nisem pod stresom..tukaj nastopi moja dilema..kardiolog mi je predpisal concor v nižjih odmerkih in je rekel, da je jemanje čisto subjektivne narave, da te ekstrasistole naj ne bi bile nevarne..jaz osebno teh zdravil ne bi jemala..ne vem pa, če je to dobro za srce..torej kaj vi mislite, ali je bolje jemanje concorja za srce v temu primeru ali prezgodnji utripi škodujejo srcu na dolgi rok ali ne? Upam, da tazumete mojo dilemo..res ne bi rada jemala zdravil pri mojih letih (38), ki iajo povrhu vsega še toliko stranskih učinkov…in to je samo kratkoročna pomoč..se pravi pri naslednji epizodi bi spet morala poseči po njih itd…Športam v mejah normale, ne kadim in ne pijem. Lepo vas prosim za vaše mnenje..kaj bi bi naredili v mojem primeru? Uzeli concor ali enostavno ignorirali ekstrasistole, če res ne predstavljajo grožnjo srčku?

Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozravljam.
Mojca

Pozdravljeni,

Lepo vas prosim za odgovor.

Hvala in lep pozdrav,
Nikol

Pri vas je neutemeljen strah pred jemanjem zdravil. Sprejemam vašo odločitev, da ne bi jemali predpisanih zdravil. Res je, da ekstrasistole niso nevarne, so pa v večini primerov moteče, zlasti če so številne. Poizkusite jih pregnati z zdravim načinom življenja kamor sodijo polurni sprehodi delno s pospešeno hojo 5 – 6 krat na teden. Ni zadržov za jemanje blagih pomirjeval, na pr. tablet Persen, ki so v prosti prodaji.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close